Przed meczem z Wartą Sieradz

Przed meczem z Wartą Sieradz

Początek wiosny mieli słaby, ale w dwóch ostatnich meczach zdobyli komplet punktów. Do Wikielca przyjadą też zrewanżować się za porażkę z jesieni 0:1. Przed nami kolejny ligowy mecz na własnym terenie. Tym razem podejmiemy Wartę Sieradz. Początek w sobotę o godz. 14:00.

Drużyna Warty Sieradz niezbyt dobrze rozpoczęła ligowe granie w tym roku, ale wszystko wskazuje na to, że nabrała rozpędu. Podopieczni trenera Krzysztofa Orzeszka w pierwszych czterech wiosennych meczach zainkasowali zaledwie jeden punkt, na inaugurację remisując u siebie z Pilicą Białobrzegi 1:1. Następnie zanotowali trzy porażki z rzędu z Unią Skierniewice 1:5, Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2 i ŁKS-em Łomża 0:2.

Kiedy wydawało się, że zespół jest w głębokim kryzysie, nastąpiło przełamania. W dwóch ostatnich meczach Warta zdobyła komplet punktów i zagrała „na zero” z tyłu. Najpierw pokonała u siebie Victorię Sulejówek 3:0, a następnie zwyciężyła na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:0.

Można się więc spodziewać, że sieradzanie nabrali pewności siebie i do Wikielca przyjadą mocno zmotywowani. Najpewniej będą się też chcieli zrewanżować za jesienną porażkę w Sieradzu z naszą Gieksą 0:1. Wtedy gola na wagę zwycięstwa zdobył dla nas Maddox Sobociński - było to także nasze przełamanie po trzech kolejnych ligowych porażkach.

Obecnie najlepszym strzelcem Warty jest 29-letni Seweryn Michalski, który ma na koncie 6 trafień. Dziś wiemy, że w sobotę nie zobaczymy tego doświadczonego zawodnika na murawie, bowiem w lutym zdecydował się z powodów zdrowotnych zakończyć swoją piłkarską przygodę.

Mecz 25. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Warta Sieradz odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 14:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Piotr Wiśniewski (sędzia główny), Piotr Mirż (sędzia asystent nr 1), Igor Gabrych (sędzia asystent nr 2).

Zobacz także: