Przed meczem Znicz Biała Piska - GKS Wikielec

Przed meczem Znicz Biała Piska - GKS Wikielec

Będzie to nasz szósty i zarazem drugi na terenie rywala mecz w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 forBET IV ligi. Tym razem jedziemy do dalekiej Białej Piskiej, gdzie zmierzymy się z tamtejszym Zniczem, obecnie 6. zespołem w tabeli. Początek spotkania w sobotę 22 kwietnia o godz. 15:00.

Znicz Biała Piska

Wydaje się, że podopieczni trenera Przemysława Kołłątaja grają wiosną poniżej swoich możliwości. Na sześć rozegranych ligowych meczów dwa z nich wygrali, a aż cztery przegrali. W tym roku mają też na koncie dwa mecze pucharowe. W 1/8 finału Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali grającego w A klasie Juranda Barciany 7:0. Z kolei w minioną środę w ćwierćfinale tych rozgrywek ulegli Tęczy Biskupiec 1:2.

Przyczyną słabszej dyspozycji zespołu może być brak bramkostrzelnego Bartosza Giełażyna, który jednak na nasz mecz prawdopodobnie wreszcie wróci do gry. Ten napastnik ma jednak godnego następcę - Krystiana Krzysia, obecnie najlepszego strzelca Znicza z 11 bramkami na koncie. W ekipie naszego rywala w sobotę nikt nie będzie pauzował za kartki.

GKS Wikielec

Kibice Gieksy doskonale znają obecną sytuację drużyny. Lider tabeli z 11-oma punktami przewagi nad resztą stawki i jednym meczem rozegranym mniej. 13 na 15 możliwych punktów zdobytych wiosną (4 zwycięstwa i remis 1:1 w Lidzbarku Warmińskim). Te dane stawiają ekipę trenera Damiana Jarzembowskiego w bardzo komfortowej sytuacji, ale zespół nie zamierza zwalniać tempa. GKS jedzie do Białej Piskiej walczyć o najwyższe cele i udowodnić, że w tym sezonie zasługuje na awans do III ligi.

W sobotę ze Zniczem na pewno nie zagra Maciej Kotarba, który w ostatnim ligowym meczu „złapał” kolejną żółtą kartkę i musi pauzować.

Mecz 22. kolejki forBET IV ligi Znicz Biała Piska - GKS Wikielec odbędzie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 15:00.

Skład sędziowski: Marcin Szczerbowicz (sędzia główny), Andrzej Jerszewski (sędzia asystent nr 1), Robert Zielonka (sędzia asystent nr 2)

Zobacz także: