Podsumowanie 20. kolejki III ligi gr. I

Królem 20-tej serii spotkań III ligi zostaje Kamil Sabiłło z Unii Skierniewice. Concordia Elbląg w ostatniej akcji meczu urywa punkty faworyzowanemu GKS-owi Bełchatów, a Legia bez wsparcia graczami z Ekstraklasy przegrywa w Łowiczu. W minionej ligowej kolejce sporo się działo. Zapraszamy na podsumowanie w telegraficznym skrócie.

• Lechia Tomaszów Maz. - ŁKS Łomża 1:1 (1:0)

Prowadzenie Lechitom dał sprowadzony zimą ze Skierniewic Marcin Pieńkowski, ale gospodarze nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. W końcówce gola na wagę remisu zdobył dla ŁKS-u Hubert Antkowiak - sprowadzony zimą z Podhala Nowy Targ.

• Pogoń Grodzisk Maz. - Victoria Sulejówek 2:0 (2:0)

Bramki dla gospodarzy zdobyli dwaj etatowi pomocnicy Ołeksij Zinkewycz i Jakub Apolinarski. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Grodziska Mazowieckiego wrócił na fotel lidera III ligi gr. I.

• Unia Skierniewice - Warta Sieradz 5:1 (2:1)

Głównym aktorem tego spektaklu strzeleckiego był Kamil Sabiłło. Napastnik zdobył dla Unii cztery bramki, a przy piątej - autorstwa Szymona Łapińskiego - asystował. Co ciekawe Sabiłło strzelił też dla rywali z Sieradza... bramkę samobójczą.

• Pilica Białobrzegi - GKS Wikielec 1:1 (0:0)

Dla nas pozytywem jest fakt, że przegrywając zdołaliśmy doprowadzić do remisu. Na plus także gol Łotysza Raivisa Ķiršsa, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Gieksy i jednocześnie gol na wagę remisu. Czytaj więcej o naszym meczu [KLIKNIJ].

• Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)

Derby Mazowsza dla faworyzowanego Świtu, który zrehabilitował się kibicom po porażce 1:4 w Wikielcu. Dla gospodarzy bramki zdobyli Kyryło Knysz oraz Kamil Wiśniewski.

• Mławianka Mława - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)

Gospodarze w środę zremisowali z nami 1:1, a w weekend musieli uznać wyższość rezerw Jagiellonii. Goście zwycięskiego gola zdobyli w 60. minucie, a na listę strzelców wpisał się Damian Wojdakowski.

• Concordia Elbląg - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Obie bramki tego meczu wpadły po strzałach głową. Prowadzenie gościom dał Przemysław Zdybowicz, a Słoniki doprowadziły do remisu w ostatniej akcji meczu dzięki trafieniu Mikołaja Staniaka.

• Broń Radom - Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)

Po remisie w Bełchatowie Broniarze zaliczyli kolejny dobry mecz. Tym razem przed własną publicznością pokonali Olimpię Zambrów 2:0, a na listę strzelców wpisali się Piotr Owczarek i Marcin Szymczak.

• Pelikan Łowicz - Legia II Warszawa 2:1 (1:0)

Rezerwy warszawskiej Legii pojechały do Łowicza bez wsparcia zawodników z Ekstraklasy, którzy tego samego dnia grali ligowy mecz z Widzewem. Pelikan zwyciężył 2:1, a obie bramki zdobył najlepszy strzelec ligi Szymon Sołtysiński. Legioniści odpowiedzieli trafieniem Juliena Tadrowskiego.