Podsumowanie 21. kolejki III ligi gr. I

Rozpędzona Mławianka pewnie wygrywa w Bełchatowie, Świt znów traci punkty na wyjeździe, a Pilica zwycięża w Legionowie i jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej. Zapraszamy na krótkie podsumowanie rozegranej w weekend 21. kolejki III ligi gr. I.

• Pelikan Łowicz - Lechia Tomaszów Maz. 0:0

Bezbramkowy remis pozwolił obu drużynom zachować zajmowane pozycje w tabeli, ale Pelikan i Lechia mogą czuć pewien niedosyt, bowiem komplet punktów gwarantował im wyprzedzenie bezpośrednich rywali.

• Legia II Warszawa - Broń Radom 4:0 (1:0)

Po porażce w Łowiczu rezerwy Legii wróciły na kurs w kierunku awansu i pewnie pokonały Broniarzy. Warszawiacy zajmują drugą pozycję w tabeli, mają tyle samo punktów co lider z Grodziska Mazowieckiego i jednocześnie odjeżdżają trzeciemu GKS-owi Bełchatów już na 6 punktów.

• Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 3:2 (3:1)

Gościom na początku meczu prowadzenie dał Joao Augusto skutecznie egzekwując rzut karny. Jednak jeszcze przed przerwą Olimpia zdobyła trzy bramki i nie oddała już prowadzenia. W tym roku Concordia zdobyła tylko jeden punkt w trzech meczach i jej sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej nieciekawa.

• GKS Bełchatów - Mławianka Mława 0:2 (0:0)

GKS w trzech tegorocznych meczach zdobył zaledwie 2 punkty, zaś Mławianka w czterech meczach dopisała sobie aż 10 punktów (w tym walkower z rezerwami Jagi). W Bełchatowie po bramkach Stanisława Hrebenia i Jakuba Tworka goście zwyciężyli 2:0, co na pewno dało drużynie dużego, pozytywnego „kopa”.

• Jagiellonia II Białystok - Świt Nowy Dwór Maz. 1:0 (0:0)

Po kompromitującym walkowerze za mecz w Mławie rezerwy Jagi wygrały u siebie 1:0 ze Świtem. Dla gości była to już w tym roku wyjazdowa porażka. Pierwszej doznali na początki marca w Wikielcu (1:4).

• Legionovia Legionowo - Pilica Białobrzegi 2:3 (2:1)

To był mecz z serii „o 6 punktów”. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej, a po tym spotkaniu to goście są bliżej wydostania się z dołka. Legionovia już po 11 minutach wygrywała 2:0, jednak Pilica zdołała nie tylko doprowadzić do wyrównania, ale także zdobyła zwycięskiego gola autorstwa Adriana Kazimierczaka.

• GKS Wikielec - Unia Skierniewice 1:0 (1:0)

Dzielnie walczyliśmy o te trzy punkty i zdołaliśmy dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra. Statystyczne podsumowanie meczu znajduje się TUTAJ.

• Warta Sieradz - Pogoń Grodzisk Maz. 1:2 (0:0)

Warta dzielnie walczyła z liderem z Grodziska Mazowieckiego, ale to goście zgarnęli pełną pulę. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90. minucie Aleksander Gajgier.

• Victoria Sulejówek - ŁKS Łomża 1:1 (0:0)

To był wyrównany mecz, a bramki padły w ostatnich minutach spotkania. Prowadzenie Victorii dał Jan Dźwigała, który na murawie pojawił się w 65. minucie. ŁKS odpowiedział w doliczonym czasie gry trafieniem Huberta Micha. Klub z Łomży drugi raz z rzędu uratował remis w samej końcówce meczu. Tydzień wcześniej podobny scenariusz wydarzył się w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie gola na wagę remisu zdobył Hubert Antkowiak.