Przed meczem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki

Nadszedł wyczekiwany przez całą społeczność Gieksy koniec przerwy zimowej i czas na prawdziwe piłkarskie emocje! Już w sobotę na Stadionie Gminnym w Wikielcu zainaugurujemy rundę rewanżową III ligi. Naszym pierwszym rywalem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Sobotniego przeciwnika spokojnie możemy zaliczyć do grona czołowych drużyn III ligi. Świt z dorobkiem 32 punktów zajmuje wysokie 5. miejsce w tabeli (ma od nas o jeden mecz rozegrany więcej). Warto też podkreślić, że ekipa trenera Patryka Drewnowskiego jest drugą najlepszą drużyna ligi grającą na wyjazdach. Biało-zieloni zanotowali 5 zwycięstw i trzy remisy, a pod względem ilości punktów przywiezionych z terenu rywali ustępują tylko Unii Skierniewice.

Według klubowych mediów Świtu oraz portalu Transfermarkt zimą kadra nowodworzan niemal się nie zmieniła. Biorąc jednak pod uwagę, że jedynym ruchem transferowym w klubie było odejście doświadczonego ofensywnego pomocnika Yaroslava Yampola, można pokusić się o stwierdzenie, że zespół się osłabił.

Przypomnijmy, że jesienią w Nowym Dworze Mazowieckim przegraliśmy ze Świtem 1:3, a jedną z bramek zdobył właśnie Y. Yampol. Dla nas natomiast trafił Eryk Filipczyk, który zimą dostał zgodę od zarządu GKS-u Wikielec na poszukiwanie nowego klubu.

Mecz 19. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 14:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Bilet wstępu na to spotkanie wynosi 10 zł.

Przypominamy, że z powodu budowy ścieżki rowerowej z Wikielca do Iławy, parking przy stadionie jest niedostępny. Zachęcamy kibiców do parkowania przy świetlicy wiejskiej, wzdłuż drogi obok bocznego boiska czy na parkingu Stacji Paliw SADEK. Przepraszamy za utrudnienia.

Zimowe sparingi Świtu Nowy Dwór Mazowiecki

• Widzew II Łódź 3:1 (rozegrany w grudniu 2023)
  • Błonianka Błonie 2:0
  • Ząbkowia Ząbki 2:3
  • Znicz Pruszków 0:1
  • Tłuchovia Tłuchowo 2:2
  • Olimpia Zambrów 4:2
  • Escola Varsovia 2:1
  • Pogoń Siedlce 0:3
  • Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:4
  • Victoria Sulejówek 1:2

Komplet meczów 19. kolejki III ligi gr. I

Sobota, 2 marca

• | 13:00 | Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz
  • | 14:00 | GKS Bełchatów - Broń Radom
  • | 14:00 | GKS Wikielec - Świt Nowy Dwór Maz.
  • | 14:00 | Warta Sieradz - Pilica Białobrzegi
  • | 14:00 | ŁKS Łomża - Pogoń Grodzisk Maz.
  • | 15:00 | Legionovia Legionowo - Mławianka Mława
  • | 18:00 | Victoria Sulejówek - Unia Skierniewice

Niedziela, 3 marca

• | 12:00 | Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Maz.
  • | 13:00 | Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg