Przed meczem z Legionovią Legionowo

Biorąc pod uwagę mecze wyłączenie z tego roku Legionovia uzbierała tylko sześć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Jednak punktowała w trzech ostatnich spotkaniach, a w międzyczasie wyeliminowała z pucharu Pilicę Białobrzegi i rezerwy Legii Warszawa. Nasi sobotni rywale potrzebują punktów jak powietrza i jedno jest pewne - przed własną publicznością będą chcieli zgarnąć pełną pulę.

Obecnie Legionovia Legionowo zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jeśli założymy (co jest prawdopodobne) że z II ligi spadnie do naszej ligi Stomil Olsztyn - Novia traci 7 punktów do 14. miejsca w tabeli dającego utrzymanie. To sporo, ale do końca sezonu zostało osiem kolejek, czyli aż 24 punkty do zdobycia. Nadal jest więc o co walczyć.

W tym roku Legionovia rozegrała osiem ligowych meczów, w których zdobyła 6 punktów. Otrzymała też 3 punkty za walkower przyznany za mecz z Concordią Elbląg. Jedyne tegoroczne zwycięstwo na boisku Novia zanotowała na własnym terenie z Victorią Sulejówek (4:3). Ponadto trzykrotnie zremisowała na wyjazdach z Unią Skierniewice (0:0), ŁKS-em Łomża (1:1) oraz Wartą Sieradz (2:2).

Warto też podkreślić, że w ostatnich tygodniach nasi sobotni rywale wygrali w Skierniewicach dwa mecze okręgowego pucharu polski. W obu przypadkach zwyciężyli z ligowymi rywalami - Pilicą Białobrzegi 2:1 i Legią II Warszawa 3:1.

Jesienią w Wikielcu pokonaliśmy Legionovię 2:1 (1:0). Dla nas bramki zdobyli Oskar Kordykiewicz i Michał Jankowski. Z kolei dla przeciwników gola strzelił Kacper Dudek, który od wiosny tego sezonu reprezentuje barwy III-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra.

Mecz 27. kolejki III ligi gr. I Legionovia Legionowo - GKS Wikielec zaplanowano na sobotę 27 kwietnia godz. 16:00 na Stadionie Miejskim w Legionowie. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Konrad Gąsiorowski (sędzia główny), Filip Ścioch (sędzia asystent nr 1), Adrian Jesionek (sędzia asystent nr 2).