Przed meczem Warta Sieradz - GKS Wikielec [8. kol., III liga, 2023/24]

Przed meczem Warta Sieradz - GKS Wikielec [8. kol., III liga, 2023/24]

Trzeci mecz w ciągu tygodnia rozegrają zawodnicy trenera Damiana Jarzembowskiego. W minioną sobotę ulegliśmy u siebie Victorii Sulejówek, w środę wygraliśmy na wyjeździe z Sokołem Ostróda, a jutro jedziemy do Sieradza. Tam zmierzymy się z miejscową Wartą, która jako pierwsza przerwała zwycięską passę lidera z Tomaszowa Mazowieckiego. Co ważne, nasi sobotni rywale decydujące bramki strzelali Lechii grając w osłabieniu - zawodnika stracili już w 33. minucie meczu przy prowadzeniu 1:0. Zwyciężyli 3:1.

Warta Sieradz słabo rozpoczęła sezon, bowiem w pierwszych pięciu kolejkach zdobyła zaledwie dwa punkty remisując na wyjeździe 1:1 z Pilicą Białobrzegi oraz u siebie 2:2 z ŁKS-em 1926 Łomża. Sytuacja diametralnie zmieniła się we wrześniu. Podopieczni trenera Tomasza Pozorskiego najpierw pokonali na wyjeździe dobrze dysponowaną Victorię Sulejówek 1:0, a tydzień temu wygrali u siebie z liderem - Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1. W przypadku tego drugiego meczu wartym uwagi jest fakt, że zawodnicy z Sieradza pokonali przeciwników grając przez prawie godzinę w osłabieniu. Zawodnika stracili w 33. minucie meczu, gdy prowadzili 1:0, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:1.

Będzie to nasz trzeci w historii mecz z Wartą Sieradz. Dwa poprzednie spotkania rozegraliśmy w sezonie 2017/18 III ligi. Wtedy jesienią przegraliśmy w Sieradzu 0:2, z kolei w Wikielcu wygraliśmy 1:0. Zwycięską bramkę zdobył wtedy dla nas Remigiusz Sobociński.

Mecz 8. kolejki III ligi gr. I Warta Sieradz - GKS Wikielec zostanie rozegrany w sobotę 16 września o godz. 16:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Spotkanie poprowadzą: Mariusz Goriwoda (sędzia główny), Bartosz Słysz (sędzia asystent nr 1), Bartłomiej Górnik (sędzia asystent nr 2).

Zobacz także: