Przed meczem Olimpia Zambrów - GKS Wikielec [LIVE]

Przed meczem Olimpia Zambrów - GKS Wikielec [LIVE]

W sobotę czeka nas kolejny daleki wyjazd na Podlasie. Tym razem zmierzymy się z Olimpią Zambrów, z którą sąsiadujemy w tabeli. Gospodarze planują przeprowadzić transmisję na żywo z tego spotkania. Początek o godz. 15:00. Link do LIVE publikujemy w artykule.

Będzie to nasz piąty oficjalny mecz z Olimpią Zambrów. W poprzednich czterech pojedynkach zdecydowanie lepiej wypadli nasi sobotni rywale - Olimpia wygrała 3 razy, a raz to my byliśmy górą. Nasz bilans bramkowy to trzy bramki strzelone i 10 straconych. Co ciekawe, wszystkie gole dla nas zdobywali zawodnicy, którzy dalej reprezentują barwy Gieksy: Patryk Rosoliński, Piotr Kacperek i Michał Jankowski. Po raz ostatni zagraliśmy z Olimpią wiosną 2021 roku w Wikielcu i to właśnie wtedy zdobyliśmy komplet punktów - zwyciężyliśmy 2:1 po golach „Kopra” i „Jankesa”.

Dziś GKS i Olimpia prezentują podobny poziom, jesteśmy bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. My na 9. pozycji uzbieraliśmy 16 punktów, z kolei oni są o jedno miejsce niżej (10.) ze stratą dwóch punktów do nas.

Warto zwrócić uwagę, że zespół z Zambrowa ma kapitalną serię spotkań bez porażki. W ostatnich 9 meczach Olimpia cztery razy wygrała i 5-cio krotnie zremisowała. I tylko jeden z tych meczów rozegrany został w ramach pucharu okręgowego, pozostałe to spotkania III ligi gr. I. Najlepszym strzelcem zespołu trenera Mykoły Dremluka jest Patryk Malinowski (4 gole).

GKS Wikielec trenera Damiana Jarzembowskiego też od kilku tygodni regularnie punktuje. Gieksa niepokonana jest od połowy września kiedy przerwała serię porażek zwycięstwem 3:1 z Sokołem Ostróda w pucharze okręgowym. Później drużyna zanotowała 3 ligowe zwycięstwa i dwa remisy (z liderem i wiceliderem tabeli).

Można się spodziewać, że sobotni mecz w Zambrowie będzie bardzo emocjonujący, bowiem zespoły z pewnością będą chciały podtrzymać dobrą passę.

Skład sędziowski na mecz Olimpia Zambrów - GKS Wikielec: Michał Więckowski (sędzia główny), Krzysztof Sawicki (sędzia asystent nr 1), Anton Ihnatsiuk (sędzia asystent nr 2).

Mecz będzie można obejrzeć na żywo podczas transmisji prowadzonej przez gospodarzy na kanale Olimpia Zambrów TV [kliknij o obejrzyj LIVE].

Zobacz także: