Przed meczem Huragan Morąg - GKS Wikielec

Przed meczem Huragan Morąg - GKS Wikielec

Czas nadrobić zaległości. Już w środę 3 maja zagramy na wyjeździe z Huraganem Morąg - zespołem, który z jednej strony będzie miał spory problem, by uniknąć degradacji do Klasy okręgowej, a z drugiej - na własnym terenie potrafił pokonać silne Mamry Giżycko czy Mrągowię Mrągowo. Początek meczu o godz. 17:00.

Huragan Morąg

Podopieczni trenera Andrzeja Malesy mają bardzo trudną sytuację w tabeli. Z dorobkiem 16 punktów zdobytych w 22 meczach zajmują przedostatnie miejsce. Według statystyk wiosną Huragan radzi sobie lepiej niż jesienią. W minionej rundzie zdobył średnio 0,66 pkt. w meczu (10 „oczek” w 15 meczach). Z kolei w tym roku ta średnia wzrosła do 0,85 pkt./mecz. Na wiosnę morążanie wygrali jeden mecz (1:0 u siebie z Mamrami), trzy zremisowali (dwa razy po 0:0 na wyjeździe z Olimpią Olsztynek i Motorem Lubawa oraz 1:1 u siebie z Polonią Iłowo), a także trzykrotnie przegrali (1:5 na wyjeździe z rezerwami Olimpii Elbląg oraz dwa razy u siebie po 1:2 z Pisą Barczewo i Jeziorakiem Iława). W ekipie naszych środowych rywali nikt nie pauzuje za kartki, a najlepszym strzelcem zespołu jest Piotr Zaleski z pięcioma trafieniami na koncie.

GKS Wikielec

Póki co scenariusz każdej dotychczasowej zapowiedzi meczowej Gieksy jest podobny. Niezmiennie pewnie zmierzamy w kierunku III ligi. W tym roku punktujemy w każdym spotkaniu - wygraliśmy 6 z 7 rozegranych meczów i jeden zremisowaliśmy. W całym sezonie mamy średnią 2,5 punktu na mecz i z przewagą 11 „oczek” wyprzedzamy drugą w tabeli Polonię Lidzbark Warmiński. A należy też dodać, że nasza środowa potyczka w Morągu to mecz zaległy, po którym - przy ewentualnym zwycięstwie - możemy odskoczyć Polonii na 14 punktów.

Tabela tabelą, ale pojedynek z Huraganem wcale nie musi być łatwy, z czego z pewnością zdaje sobie sprawę trener Damian Jarzembowski. Morążanie pokazali już, że potrafią sprawić niespodziankę: w minionej rundzie wygrali u siebie z Olimpią II Elbląg 3:2 i z Mrągowią 2:1 oraz 3:0 na wyjeździe z DKS-em Dobre Miasto. Z kolei w tej rundzie zwyciężyli u siebie 1:0 z Mamrami. Nie zmienia to jednak faktu, że Gieksa jest „w gazie”. W minionej kolejce w meczu z Romintą Gołdap straciliśmy bramkę w 60 minucie i nie podcięło nam to skrzydeł. Ostatecznie zwyciężyliśmy 4:1 pokazując, że potrafimy zwycięską ręką wyjść z opresji.

Początek zaległego meczu 16. kolejki (odwołanego z powodu złych warunków atmosferycznych) Huragan Morąg - GKS Wikielec w środę 3 maja o godz. 17:00.

Skład sędziowski: Krystian Mucha (sędzia główny), Paweł Aptowicz (sędzia asystent nr 1), Robert Jakubowski (sędzia asystent nr 2).

Zobacz także: