Przed meczem GKS Wikielec - Rominta Gołdap

Przed meczem GKS Wikielec - Rominta Gołdap

W dziewięciu meczach, które zostały nam do rozegrania, musimy zdobyć minimum 13 punktów i mamy awans do III ligi. To tylko obliczenia nie mające dziś większego znaczenia, jednak chyba już czas by zacząć się z nimi oswajać. Póki co skupiamy się na jutrzejszym meczu z Romintą Gołdap, wiosną jedną z najlepszych drużyn w forBET IV lidze. Początek spotkania o godz. 19:00. Zapraszamy do Wikielca.

Rominta Gołdap

Nasi piątkowi rywale zajmują 9. miejsce w tabeli i są rewelacją rundy wiosennej forBET IV ligi. Podopieczni Adama Wyszyńskiego w tym roku zdobyli 14 z 21 możliwych punktów i pod tym względem są trzecią siłą ligi. Na pierwszym miejscu jesteśmy my (16 punktów na 18 możliwych – mamy jeden mecz rozegrany mniej), a druga jest Mrągowia Mrągowo (15 na 21 pkt.). Rominta wiosną 4 mecze wygrała, dwa zremisowała (1:1 u siebie z Polonią Lidzbark Warmiński i 0:0 na wyjeździe z Tęczą Biskupiec) oraz jeden raz przegrała (0:2 na wyjeździe z Mrągowią).

Ekipa z Gołdapi charakteryzuje się też świetną obroną. Defensywa naszych rywali została w tym roku oszukana tylko 5 razy i w tej statystyce ustępuje tylko nam - my straciliśmy o jedną bramkę mniej. Z przodu Rominta też jest groźna. Jej najlepszym strzelcem jest Konrad Radzikowski z 16 trafieniami na koncie. Warto zaznaczyć, że cztery z nich zdobył w minionej kolejce przeciwko Polonii Iłowo.

GKS Wikielec

W tym roku w forBET IV lidze zdobyliśmy najwięcej punktów, mamy też najlepszą obronę. Trener Damian Jarzembowski z pewnością nie może też narzekać na atak. W minionej kolejce w Białej Piskiej po dłuższej przerwie gole znów zdobyli Kentaro Arai i Michał Jankowski. Pierwszy z wymienionych zaliczył też asystę. Cieszy również dobra dyspozycja wracającego po kontuzji Oskara Kordykiewicza, który zaliczył bramkę i asystę.

Obecnie wystarczy, że zdobędziemy 13 z 27 możliwych do zdobycia punktów i mamy awans do III ligi. To wariant najbardziej pesymistyczny, zakładający, że goniące nas drużyny Polonii i Mrągowii zdobędą komplet 24 punktów (mają o jeden mecz rozegrany więcej), a my zdobędziemy tylko 13 wspomnianych punktów. Należy jednak zaznaczyć, że tylko jedna z tych drużyn może wygrać wszystkie mecze, bo 3 czerwca grają między sobą. W związku z tym, w wariancie pesymistycznym zadecydowałby bezpośredni pojedynek między nami i Mrągowią lub Polonią, a w obu przypadkach korzyść jest po naszej stronie:

  • Mrągowia - GKS 2:1
  • GKS - Mrągowia 7:0
  • GKS - Polonia 3:0
  • Polonia - GKS 1:1

Mecz 23. Kolejki GKS Wikielec - Rominta Gołdap rozpocznie się w piątek 28 kwietnia o godz. 19:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu.

Zobacz także: