Przed meczem GKS Wikielec – Mrągowia Mrągowo

Przed meczem GKS Wikielec – Mrągowia Mrągowo

W sobotę 18 marca GKS Wikielec zainauguruje na własnym stadionie rundę rewanżową sezonu 2022/23 forBET IV ligi. Już na starcie drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego będzie miała ciężki orzech do zgryzienia – zmierzy się z Mrągowią Mrągowo, obecnie czwartą drużyną ligi. Początek meczu o godz. 14:00.

Mrągowia Mrągowo

Nasz sobotni rywal to solidny czwartoligowiec, który nieprzerwanie od dziewięciu sezonów gra na tym poziomie rozgrywkowym, za każdym razem zajmując minimum 8. miejsce w tabeli. Wcześniej Mrągowia przez sześć lat z rzędu rywalizowała w III lidze. W obecnych rozgrywkach forBET IV ligi podopieczni trenera Mariusza Niedziółki radzą sobie bardzo dobrze – po 16 rozegranych meczach (mają na koncie o jedno spotkanie więcej niż większość stawki), z dorobkiem 29 punktów zajmują wysokie 4. miejsce w tabeli. Na ten wynik złożyło się 9 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. Mrągowianie komplet punktów zdobyli m.in. w meczu z GKS-em Wikielec – w 2. kolejce wygrali na własnym terenie 2:1 (2:1). Wtedy bramki dla gospodarzy zdobyli Przemysław Rybkiewicz (obecnie najlepszy strzelec ligi – 14 goli) oraz Mateusz Skonieczka. Z kolei Gieksa odpowiedziała trafieniem Mateusza Jajkowskiego.

GKS Wikielec

Nasza drużyna po rundzie jesiennej jest liderem forBET IV ligi. Rok 2022 zakończyliśmy 6-cio punktową przewagą nad Jeziorakiem Iława. Obecnie jednak wiceliderem tabeli jest Polonia Lidzbark Warmiński, której tydzień temu udało się rozegrać i wygrać ligowy mecz (większość spotkań nie odbyła się z powodu złych warunków atmosferycznych).

W sobotę trener Damian Jarzembowski będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. W drużynie nie ma kontuzji, nikt nie pauzuje też za kartki. Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej złamaniem obojczyka, do pełni sił wrócił już Michał Jankowski. Biorąc pod uwagę, że kadra Gieksy jest bardzo wyrównana, można przypuszczać, że przed trenerem Jarzembowskim trudne zadanie wytypowania nie tylko wyjściowego składu, ale również 18-stki meczowej.

 

GKS Wikielec – Mrągowia Mrągowo | sobota 18 marca, godz. 14:00

Skład sędziowski: sędzia główny Maciej Godlejewski (Elbląg), sędzia asystent nr 1 Wojciech Klonowski, sędzia asystent nr 2 Kacper Adamski

Zobacz także: