Przed meczem GKS Wikielec - Lechia Tomaszów Mazowiecki [9. kol., III liga, 2023/24]

Przed meczem GKS Wikielec - Lechia Tomaszów Mazowiecki [9. kol., III liga, 2023/24]

Zadanie będzie trudne, ale nie niemożliwe do wykonania. W sobotę przyjeżdża do nas lider z Tomaszowa Mazowieckiego, którego w tym sezonie zdołała pokonać tylko Warta Sieradz. My z kolei tydzień temu wygraliśmy w Sieradzu 1:0. Wszystko zatem w naszych nogach i głowach. Początek meczu o godz. 15:00.

Historia meczów GKS-u Wikielec z Lechią Tomaszów Mazowiecki jest dość bogata, bowiem drużyny grały ze sobą już sześciokrotnie. I nigdy w bezpośrednich pojedynkach nie było kompromisu. Wygrywali albo jedni albo drudzy. Bilans ogólny jest na korzyść naszych przeciwników. Gieksa triumfowała dwukrotnie, a 4 razy górą była Lechia.

Raz zwyciężyliśmy w Tomaszowie Mazowieckim 2:1, a raz pokonaliśmy rywali u siebie 3:0. Nadmieńmy, że w tym drugim przypadku Lechia przyjechała do Wikielca w roli lidera tabeli, a dwie bramki zdobył wtedy dla nas Michał Jankowski.

W obecnym sezonie Lechia radzi sobie wyśmienicie. Podopieczni trenera Mateusza Milczarka wygrali 7 z 8 meczów ligowych i z przewagą czterech punktów nad Pogonią Grodzisk Mazowiecki znajdują się na czele tabeli III ligi gr. I.

Jedynym zespołem, który w tym sezonie 2023/24 zdołał pokonać Lechię jest Warta Sieradz. Dokonała tego dwa tygodnie temu przed własną publicznością - zwyciężyła 3:1. Co ciekawe, tydzień później Gieksa wygrała w Sieradzu 1:0, co na pewno dodało naszym zawodnikom pewności siebie.

Podsumowując powyższe. Lechię Tomaszów Mazowiecki da się pokonać. Wszystko w naszych nogach i głowach.

Mecz 9. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Lechia Tomaszów Mazowiecki odbędzie się w sobotę 23 września na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Początek o godz. 15:00.

Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: Marek Semrau (sędzia główny), Michał Sander (sędzia asystent nr 1), Wiktor Trybuś (sędzia asystent nr 2).

Zobacz także: