Jagiellonia ukarana walkowerem za mecz z Mławianką

Mecz minionej, 20. kolejki III ligi gr. I Mławianka Mława - Jagiellonia II Białystok został zweryfikowany jako walkower na niekorzyść drużyny przyjezdnej. Przypomnijmy, że Jaga wygrała ten mecz 1:0, ale została ukarana za niewystarczającą ilość zawodników o statusie młodzieżowca w trakcie meczu. Rozstrzygnięcia te mają wpływ na tabelę rozgrywek.

Zgodnie z regulaminem w meczu III ligi na boisku przez pełne 90 minut musi przebywać minimum dwóch młodzieżowców. Okazuje się, że w ostatniej kolejce przepisu tego nie dopilnowała Akademia Piłkarska Jagiellonia. W zwycięskim 1:0 wyjazdowym meczu z Mławianką, w szeregach Jagi przez ostatnich 10 minut meczu na murawie przebywał tylko jeden młodzieżowiec. Fakt ten szybko został zauważony przez środowisko piłkarskie i oczywistym było, że spotkanie zostanie ostatecznie zweryfikowane jako walkower na korzyść Mławianki.

Tak też się stało w czwartkowy poranek. Mławianka dopisuje sobie 3 punkty i awansuje z 15. na 12. miejsce w tabeli. Z kolei Jaga traci trzy punkty i spada z 10. na 11. miejsce, a w jej miejsce „wskakuje” nasz GKS Wikielec.

Przypomnijmy, że przy obecnej sytuacji w II lidze, gdzie w strefie spadkowej znajduje się Stomil Olsztyn, z naszej III ligi o klasę niżej spadają CZTERY zespoły z miejsc 18. - 15.