Alan Klimek i Kacper Nowicki nie zagrają wiosną w GKS-ie Wikielec

Alan Klimek i Kacper Nowicki nie zagrają wiosną w GKS-ie Wikielec

Kilka dni po zakończeniu rundy jesiennej III ligi zapadły pierwsze decyzje kadrowe w naszej drużynie. Dziś wiadomo, że wiosną przyszłego roku barw GKS-u Wikielec nie będą reprezentowali Alan Klimek i Kacper Nowicki.

Napastnik Alan Klimek ma 19 lat i pochodzi z Nowego Miasta Lubawskiego. Do Wikielca trafił przed sezonem 2022/23 forBET IV ligi z Constractu Lubawa. We wspomnianym sezonie wywalczył z Gieksą awans do III ligi.

W obecnej kampanii 2023/24 Klimek wystąpił w 9 ligowych meczach spędzając na murawie średnio 30 minut. Dwukrotnie wychodził na mecz w wyjściowym składzie, ale nigdy nie rozegrał całego spotkania. Nie zdołał zdobyć bramki w III lidze, raz za to został ukarany żółtą kartką.

Klimek zagrał też 22 minuty w meczu Pucharu Polski przeciwko Zagłębiu Sosnowiec (porażka 1:2).

Kacper Nowicki z kolei jest 21-letnim pomocnikiem pochodzącym z Ostródy. Do Gieksy trafił tuż po rozpoczęciu obecnego sezonu z III-ligowych rezerw Cracovii.

Nowicki zagrał w 12 ligowych meczach Gieksy spędzając na murawie średnio 26 minut. Raz pojawił się w wyjściowym składzie, dwukrotnie został też ukarany żółtą kartką.

Według wstępnych ustaleń Alan zostanie zimą wypożyczony do innego klubu, z kolei Kacper pożegna się z GKS-em na zasadzie transferu definitywnego.

Zobacz także: