Eryk Filipczyk zostaje z nami na wiosnę

Mamy zmianę w kadrze pierwszego zespołu. Wiosną w barwach GKS-u Wikielec nadal będzie występował Eryk Filipczyk, który w grudniu otrzymał od zarządu zgodę na poszukiwanie nowego klubu. Ostatecznie jednak 23-letni pomocnik wrócił do kadry trenera Damiana Jarzembowskiego.

Eryk Filipczyk jest wychowankiem Olimpii Elbląg, w barwach której rozegrał 50 meczów na poziomie II ligi. Po tej piłkarskiej przygodzie miał roczną przerwę związaną z wyjazdem za granicę, po czym wznowił treningi i zimą ubiegłego roku dołączył do ekipy z Wikielca. Wspólnie z drużyną wywalczył awans do III ligi.

W obecnych rozgrywkach Filipczyk zagrał w 14 meczach III ligi, trzykrotnie spędzając na murawie pełne 90 minut. Dziesięciokrotnie desygnowany był do gry w pierwszym składzie, a na boisku średnio przebywał 55 minut.

23-latek raz wpisał się na listę strzelców: w meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki wykorzystał dobre podanie Sebastiana Szypulskiego i pokonał bramkarza rywali. Ani razu nie wpisał się na listę asystentów i trzykrotnie był karany przez sędziów żółtymi kartkami.

Wiosną w barwach Gieksy Eryk występował będzie z nr 21 na koszulce.