Podsumowanie okresu przygotowawczego

Zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia rundy rewanżowej III ligi. W tym tygodniu drużyna trenuje na boisku z naturalną nawierzchnią, a na stadionie trwają prace porządkowe. Czas w telegraficznym skrócie podsumować trwający od 8 stycznia okres przygotowawczy.

W styczniu i w lutym Gieksa trenował głównie na własnych obiektach - w hali i na orliku w Wikielcu oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Iławie. Wszystkie sparingi rozegrane zostały na wyjazdach. Wiele jednostek treningowych poprzedzonych było długimi i szczegółowymi odprawami, podczas których trener Damian Jarzembowski zarówno analizował sparingi, jak również przekazywał drużynie wyznawane wartości.

- Celem pracy każdego tygodnia jest stać się bardziej świadomym, lepiej rozumiejącym grę, wartościowszym zespołem o 1%. Oczywiście nie zawsze, nie wszyscy są w stanie to osiągnąć, ale w moim podejściu gdzie proces, rozwój jest kluczowy, to najważniejszy punkt odniesienia - mówi trener.

- Mam wrażenie, iż mimo przeszkód w postaci braku własnego boiska ze sztuczną nawierzchnią, niejednokrotnie trudnych warunków pogodowych oraz frekwencyjnych na treningach, możemy być usatysfakcjonowani i pełni optymizmu ze zrealizowanej pracy. Przed nami weryfikacja w postaci spotkań o punkty, a dla mnie kluczowe oprócz oczywiście szukania zwycięstw jest, byśmy kontynuowali proces, rozwijali się i zachowywali pozytywne nastawienie do każdego kolejnego spotkania - dodaje.

Rundę wiosenną III ligi GKS Wikielec zainauguruje meczem na własnym terenie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 2 marca godz. 14:00.

Podsumowanie sparingów - zima 2024:

• Elana Toruń 5:2 (1:0, 3:2) [bramki dla GKS-u: Kordykiewicz (dwie), Szypulski, Szmydt, Sobotka]
  • KP Starogard 5:1 (3:0) [Szmydt, Otręba, Kordykiewicz, Sobotka, samobójcza]
  • Tłuchovia Tłuchowo 2:1 (1:0) (Jajkowski z karnego, Kordykiewicz]