Sebastian Szypulski ponownie zagra w Gieksie

Po roku spędzonym w II-ligowym Stomilu Olsztyn Sebastian Szypulski znów będzie reprezentował barwy GKS-u Wikielec. Ten 25-letni zawodnik wzmocni linię pomocy ekipy trenera Damiana Jarzembowskigo.

Sebastian Szypulski jest wychowankiem Stomilu Olsztyn, gdzie grał zarówno w drużynach młodzieżowych, jak i w rezerwach. Dwa sezony spędził też w Tęczy Biskupiec skąd latem 2019 roku przeniósł się do Wikielca. We wspomnianym sezonie Szypulski wywalczył z Gieksą awans do III ligi. Z powodu zagrożenia epidemicznego rozegrano wtedy tylko rundę jesienną, w której GKS nie miał sobie równych wygrywając wszystkie 17 meczów.

Szypulski w Wikielcu grał jeszcze przez kolejne dwa lata. W tym czasie nieprzerwanie był podstawowym graczem, a na boisku wykręcił ponad 5200 minut w 64 meczach III ligi. W tym czasie tylko dwukrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Strzelił też 4 bramki i łącznie 14-krotnie został ukarany żółtą kartką.

Po spadku GKS-u do IV ligi Szypulski podpisał kontrakt z II-ligowym Stomilem, w którym spędził cały poprzedni sezon. W Olsztynie był wprawdzie głównie zawodnikiem rezerwowym, ale na murawie spędził łącznie 802 minuty, co jest niezłym wynikiem. Czterokrotnie wychodził na boisko w pierwszym składzie. Zagrał też całe spotkanie w I rundzie Fortuna Pucharu Polski z Chrobrym Głogów. Szypulski był autorem jedynej w tym spotkaniu bramki dla Stomilu, a mecz zakończył się porażkom olsztynian 1:3.

Sebek, serdecznie witamy ponownie w Wikielcu!