Podsumowanie sparingów GKS Wikielec - lato 2023

Przed nami ostatni tydzień okresu przygotowawczego do sezonu 2023/24 III ligi, a za nami komplet gier sparingowych. W artykule prezentujemy statystyczne podsumowanie test-meczów.

GKS Wikielec - sparingi w letnim okresie przygotowawczym 2023

• 05.07.2023 GKS Wikielec - Olimpia Elbląg [II liga] 2:0 (0:0, 0:0)
  • 08.07.2023 Olimpia Grudziądz [II liga] - GKS Wikielec 3:0 (2:0)
  • 12.07.2023 GKS Wikielec - Lech Rypin [IV liga] 4:0 (1:0)
  • 14.07.2023 GKS Wikielec - Polonia Lidzbark Warmiński [IV liga] 4:0 (0:0)
  • 22.07.2023 KP Starogard [III liga] - GKS Wikielec 1:0 (0:0)
  • 29.07.2023 Elana Toruń [III liga] - GKS Wikielec 0:0

Strzelcy bramek dla GKS Wikielec

• 2 - Jankowski Michał, Licznerski Szymon, Wacławski Tomasz
  • 1 - Otręba Hubert, Sobotka Mateusz, Sobociński Maddox, Klimek Adam

Asysty przy bramkach

• 1 - Wacławski Tomasz, Licznerski Szymon, Sobotka Mateusz, Dąbrowski Bartosz, Klimek Alan

W sześciu sparingach łącznie zagrało 29 zawodników, z czego dziewięciu ostatecznie nie znalazło się w kadrze GKS Wikielec na sezon 2023/24 III ligi. Są nimi: Maciej Kotarba (zawodnik KS CK Troszyn, doznał kontuzji), Łukasz Kopka (Concordia Elbląg, wycofał się z deklaracji gry w Wikielcu), Maciej Banaszek (Jeziorak Iława), Filip Fafiński (Mały Jeziorak Iława), Jakub Bojar (Mały Jeziorak Iława), Mateusz Błaut (Stomil Olsztyn), Jakub Ryczkowski (Stal Rzeszów, drużyny młodzieżowe), Szymon Szałkowski (Constract Lubawa) oraz Gabor Grabowski (KTS Weszło).

Garść statystyk i ciekawostek

• Bilans sparingów: 3 zwycięstwa - 1 remis - 2 porażki
  • Bilans bramkowy: 10:4
  • W 4 meczach zachowaliśmy czyste konto
  • Sędziowie podyktowali dla nas 1 rzut karny (w meczu z IV-ligową Polonią Lidzbark Warm.; faul na Alanie Klimku); nie wykorzystał go Oskar Kordykiewicz (trafił w poprzeczkę)
  • Sędziowie podyktowali przeciwko nam 1 rzut karny (w meczu z II-ligową Olimpią Grudziądz; faulował Jakub Wąsowski); karny wykorzystany przez przeciwnika
  • Zdobyliśmy dwie bramki bezpośrednio po rzutach wolnych; oba trafienia autorstwa Michała Jankowskiego (z Olimpią Elbląg na 1:0 i z Polonią Lidzbark Warm. na 3:0)
  • Zdobyliśmy dwie bramki po strzałach głową - Hubert Otręba na 1:0 z Lechem Rypin i Maddox Sobociński na 2:0 z Polonią Lidzbark Warm.
  • W okresie przygotowawczym rozegraliśmy także mecz rundy wstępnej Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie z grającym w A klasie LZS Frednowy zakończyło się naszym zwycięstwem 12:0 (8:0)