Kentaro Arai odchodzi do KKS-u Kalisz

Kentaro Arai odchodzi do KKS-u Kalisz

Połączenie ogromnej ambicji i pracowitości z dużą szybkością i umiejętnościami - tak możemy podsumować Kentaro Arai’ego. Japoński pomocnik, który ostatnie półtora roku spędził w Wikielcu, został oficjalnie zawodnikiem II-ligowego KKS-u Kalisz.

GKS Wikielec był pierwszym klubem, do którego Kentaro Arai dołączył po przylocie do Europy. 24-latek stał się częścią Gieksy zimą 2022 roku, gdy drużyna grała w III lidze. Japoński ofensywny pomocnik w rundzie rewanżowej ów sezonu rozegrał 17 meczów, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców - w meczach z Wissą Szczuczyn (wygrana 3:0) i Polonią Warszawa (wygrana 2:1).

W kolejnym sezonie, już forBET IV ligi, Arai był podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Damiana Jarzembowskiego. Wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 22 gole i został królem strzelców ligi.

W letnim okresie przygotowawczym Arai został zaproszony na testy do II-ligowego KKS-u Kalisz. W meczach sparingowych Japończyk wypadł bardzo dobrze, trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie włodarze klubu z Kalisza zdecydowali się zatrudnić 24-latka podpisując z nim roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

Kenti dziękujemy za Twój wkład w rozwój drużyny, za ogromne zaangażowanie, ambicję i wolę walki. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego i niech spełni się Twoje wielkie marzenie: gra w kadrze Japonii. Powodzenia!

Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony klubu kkskalisz.com.pl.

Zobacz także: