Jakub Wąsowski ponownie w Wikielcu, Łukasz Kopka zostaje w Concordii

W nowym sezonie w Gieksie zagra Jakub Wąsowski, 21-letni bramkarz, dotychczas podstawowy zawodnik III-ligowej Concordii Elbląg. Natomiast w Wikielcu nie zobaczymy jednak innego zawodnika elbląskiego klubu, Łukasza Kopki. Wspomniany gracz w dniu podpisania dokumentów wycofał swoją ustną deklarację i postanowił zostać w swoim obecnym klubie, który z powodu wycofania się z rozgrywek Sokoła Ostróda utrzymał się w III lidze.

Jakub Wąsowski znany jest kibicom z Wikielca. Do GKS-u trafił zimą 2022 roku ze Ślęzy Wrocław. W Gieksie spędził pół roku, rozegrał 17 meczów w III lidze, sześciokrotnie zachowując czyste konto. Po sezonie 2021/22 Wąsowski wrócił do III-ligowej Ślęzy, gdzie przez kolejne pół roku był pierwszym bramkarzem.

Ostatnią rundę - wiosnę 2023 - „Wąsu” spędził w III-ligowej Concordii Elbląg, w dalszym ciągu będąc podstawowym graczem. Zagrał w 18 meczach i siedem razy zachował czyste konto.

Dziś Wąsowski jest już oficjalnie zawodnikiem GKS-u Wikielec, podpisał deklarację i uzgodnił warunki współpracy. Tymczasem formalności ostatecznie nie dopełnił inny zawodnik Concordii, Łukasz Kopka, który wycofał swoją ustną deklarację i w dniu podpisania dokumentów zdecydował się pozostać w Elblągu. Zmiana decyzji zawodnika miała związek z faktem, że Concordia zdołała utrzymać się w III lidze - była najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem, dla którego zwolniło się miejsce po wycofaniu się z rozgrywek Sokoła Ostróda.

Kubę witamy w Wikielcu, a Łukaszowi życzymy sukcesów.