Zarząd z absolutorium

Zarząd z absolutorium

W środę 30 czerwca w Wikielcu odbyło się Walne zebranie sprawozdawcze GKS LZS Wikielec. Do najważniejszych punktów zebrania należało udzielenie absolutorium zarządowi GKS LZS Wikielec za rok 2020, takowe Zarząd jednogłośnie otrzymał.

Prezes klubu Krzysztof Bączek przedstawił informacje na temat spraw klubowych. Zespół seniorów grał w III lidze jako zespół z gminy Iława. Podejmował walkę z drużynami z dużych miast z klubami o wysokim budżecie. Rywalizował m.in. z Elblągiem, Warszawą, Białymstokiem, Radomiem i innymi zespołami. Grał z różnymi efektami. Uplasował się na 16 miejscu w grupie I trzeciej ligi.

Istotna informacja z PZPN ma nadejść dopiero 1 lipca w czwartek dotyczy ona odwołania które klub złożył o cofnięciu walkowera dla Broni Radom. Czyli wyjaśniona będzie sprawa ekipy z Wikielca czy zespół zagra w IV czy III lidze. Czy protest Wikielca zostanie uznany.

Nieznane są na razie żadne ruchy transferowe klubu. Jak informują działacze klub nie ma żadnych zobowiązań finansowych. Wszystko jest regulowane na bieżąco.

Prezes przekazał informacje o piłce młodzieżowej.  Junior młodszy w I rundzie wywalczył awans do I ligi juniorów młodszych w II rundzie wywalczył awans do grupy finałowej i zajął ostatecznie IV miejsce. Trampkarz w I rundzie awansował do I ligi a w drugiej uplasował się na IV miejscu. Młodzik awansował do ,,ProTrainUp Ekstraklasy” w drugiej rundzie uplasował się a V miejscu. W grupach ORLIK i ŻAK nie prowadzono klasyfikacji.

Klub także poinformował o realizacji zadań w infrastrukturę sportową na stadionie jest tablica świetlna z czasem i wynikiem, zamontowano dodatkowe oświetlenie na boisku głównym i treningowym. Przed rundą wiosenną wyremontowano własnymi siłami budynek klubowy odnowiono elewacje oraz pomieszczenia szatni klubowej, pomieszczeń sędziowskich, wstawiono nowe wyposażenie w szatniach dla zawodników. Nadal trwa budowa nowego budynku klubowego prace są już na ukończeniu w niedługim czasie nastąpi odbiór techniczny całego nowego budynku GKS LZS Wikielec. Będzie to jeden z piękniejszych obiektów sportowych oraz funkcjonalnych na terenie gminy Iława.

Prezes Bączek podziękował za bardzo dobrą współpracę wójtowi gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu oraz licznym sponsorom i darczyńcom którzy na co dzień wspierają futbol w Wikielcu.

FOTO: członkowie zarządu i działacze przed nowym obiektem klubu.

Zobacz także: