Trener Damian Jarzembowski pozostaje na stanowisku

Trener Damian Jarzembowski ma pełne wsparcie i zaufanie zarządu klubu i pozostanie na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny. Od sobotniego meczu z Jagiellonią sztab szkoleniowy Gieksy rozszerzony został o Remigiusza Sobocińskiego, który został asystentem trenera. Celem drużyny jest utrzymanie się w gronie III-ligowców.

Po sobotniej porażce 0:3 z rezerwami Jagiellonii Białystok trener Damian Jarzembowski oddał się do dyspozycji zarządu. - Myślę, że drużyna potrzebuje bodźca, nowego spojrzenia, czegoś co może ożywić i dać szansę utrzymać tę drużynę w lidze. Nie chcę zostawiać jej [drużyny - red.] w takiej samej sytuacji, jak otrzymałem ją ja w III lidze dwa lata temu. Wtedy sytuacja była katastrofalna, a dziś GKS Wikielec jest jeszcze panem swojego losu. Ma otwarte szanse na utrzymanie, ma mecze do wygrania na swoim boisku z bezpośrednimi rywalami, czyli Olimpią Zambrów i Concordią Elbląg. Jestem pełny wiary i nadziei, że GKS Wikielec jest w stanie w tej lidze się utrzymać, bo klub na to zasługuje - oznajmił na pomeczowej konferencji prasowej trener Jarzembowski.

Po konferencji zarząd długo rozmawiał z trenerem Jarzembowskim i asystentem Remigiuszem Sobocińskim, a także odbył spotkania z kilkoma zawodnikami.

- Stanowisko zarządu jest jednoznaczne - mówi Krzysztof Bączek, prezes GKS-u Wikielec. - Mamy pełne zaufanie do trenera Jarzembowskiego i może on liczyć na nasze wsparcie. Dostrzegamy, że drużyna od pewnego czasu jest w dołku i już przed meczem z Jagiellonią zdecydowaliśmy się rozszerzyć sztab szkoleniowy o trenera Sobocińskiego. To ma być z jednej strony bodziec dla zespołu, a z drugiej, wsparcie dla trenera Jarzembowskiego. Celem zespołu jest utrzymanie się w III lidze i wierzymy, że wspólnie uda nam się ten cel osiągnąć.

Trener Damian Jarzembowski przejął GKS Wikielec 25 kwietnia 2022 rok. W tym czasie prowadził zespół w 78 oficjalnych meczach III ligi, IV ligi, pucharu okręgowego i jednym meczu Fortuna Pucharu Polski. Na poziomie trzeciej ligi drużyna pod wodzą trenera Jarzembowskiego rozegrała 37 meczów i zanotowała: 13 zwycięstw, 11 remisów i 13 porażek.

Oprócz duetu Jarzembowski - Sobociński sztab szkoleniowy Gieksy stanowią także Mariusz Sroka (trener bramkarzy) oraz Bogdan Nerowski (kierownik drużyny).