Przegrywamy z Zagłębiem Sosnowiec i odpadamy w Fortuna Puchar Polski [GALERIA]

W pierwszej rundzie Fortuna Puchar Polski po emocjonującym spotkaniu przegrywamy z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec i kończymy rozgrywki w pucharach.

Mimo porażki Gieksa pokazała się z bardzo dobrej pokazując, że nie odda spotkania bez walki. Wiadomo było, że goście będą mieli przewagę w posiadaniu piłki i będą przeważać, a my będziemy grać defensywnie wychodząc z kontrami. Pierwsza bramka padła w 23 minucie po dośrodkowaniu, a w polu karnym najlepiej zachował się Szymon Sobczak strzelając z pierwszej piłki. W pierwszej połowie mieliśmy również swoje okazje jednak wszystkie uderzenia były łatwe do obrony dla bramkarza z Sosnowca. Do przerwy utrzymał się wynik 0:1 dla Zagłębia.
Druga połowa podobna do pierwszej. Rzut rożny w 59 min dla gości piłka przelatuje przez pole karne do piłki dobiega Szymon Pawłowski i uderzeniem z pierwszej piłki trafia do siatki Pawła Rutkowskiego. W 69 min po dotknięciu przez jednego z zawodników z Zagłębia sędzia gwiżdże rzut karny, a na bramkę zamienia kapitan naszej drużyny Piotr Kacperek. W 78 min po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce boisko opuścił Ilya Malyshkin i ostatni kwadrans graliśmy w osłabieniu. Mimo gry w 10-tkę graliśmy końcówkę jak równy z równym. Mecz kończy się wynikiem 1:2 dla Zagłębia Sosnowiec.

GKS Wikielec - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
0:1 23' Sobczak
0:2 59' Pawłowski
1:2 69' Kacperek (k)

GKS Wikielec: Rutkowski- Malyshkin, Kacperek, M.Jajkowski, Preuss (90' Niedbalski), Jackowski (90' Zieliński), Rosoliński (66' Klimek), Otręba, Kentaro (88' Wasiak), Mulkevich (66' Sz. Jajkowski), Kujawa.

Zagłębie Sosnowiec: Kos- Machała, Bryła (74' Fabry), Sobczak, Klupś (65' Niemiec), Masłowski (46' Pawłowski), Borowski (46' Ziółkowski), Rozwandowicz, Bodzioch, Gojny, Szumilas.

żółte kartki: Kentaro, Otręba, Malyshkin 2 (GKS) - Borowski, Masłowski (Zagłębie)

W sobotę 3 września w 5 kolejce forBET IV lidze zagramy u siebie hitowe spotkanie z Polonią Lidzbark Warm. Mecz zostanie rozegrany o godz. 13:00.