Przed meczem Legia II Warszawa - GKS Wikielec

Przed meczem Legia II Warszawa - GKS Wikielec

Doświadczenie ma być atutem Gieksy, a jakość i zaangażowanie wynikające z chęci pokazania się, atutem młodych zawodników rezerw Legii - uważa Andrzej Dawidziuk, koordynator szkolenia bramkarzy w PZPN, który kilka dni temu odwiedził Wikielec. Już w niedzielę GKS zmierzy się w Grodzisku Mazowieckim z Legią II Warszawa. - Na pewno wynik będzie otwarty. Często tam, gdzie mierzy się doświadczenie z młodością decydują detale - mówi Dawidziuk. Początek meczu o godz. 12:00.

Niedzielny pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie. Legia w trzech dotychczasowych kolejkach III ligi jeszcze nie przegrała. Na koncie ma dwa wyjazdowe zwycięstwa (po 4:1 z RKS-em Radomsko i Lechią Tomaszów Mazowiecki) i dość niespodziewany remis u siebie (w Grodzisku Mazowieckim) z rezerwami Jagiellonii Białystok. Z kolei GKS póki co punktował tylko w Wikielcu - 5:1 z KS Wasilków i 3:3 ze Zniczem Biała Piska. Jedyny wyjazdowy mecz drużyna trenera Wojciecha Tarnowskiego przegrała 3:1 (z Sokołem w Aleksandrowie Łódzkim), ale rozegrała wtedy naprawdę dobre spotkanie.

Gieksa zagra z rezerwami Legii Warszawa po raz trzeci w historii. Do dwóch poprzednich starć doszło w sezonie 2017/18 III ligi. Tamten sezon Wikielec wprawdzie zakończył na ostatnim miejscu w tabeli, notując zaledwie 4 zwycięstwa, ale za to dwa z nich zostały wywalczone właśnie z Wojskowymi. Jesienią w Wikielcu było 3:0, a na listę strzelców wpisali się Remigiusz Sobociński, Piotr Kacperek oraz Cezary Nowiński. Z kolei w rewanżu w Ząbkach GKS zwyciężył 2:1 po golach Sobocińskiego i Nowińskiego.

Kilka dni temu Wikielec odwiedził znany trener bramkarzy, a obecnie koordynator szkolenia bramkarzy wszystkich grup wiekowych reprezentacji Polski Andrzej Dawidziuk. W krótkiej rozmowie, którą możecie obejrzeć na WikielecTV, trener pokusił się na krótką analizę niedzielnego meczu:

- Tak się składa, że oglądałem Legię u siebie z Jagiellonią (2. kolejka, remis 1:1 - red.) i będę oglądał też niedzielny mecz. Nie widziałem jeszcze Wikielca w akcji, ale wydaje mi się, że doświadczenie będzie po stronie waszego zespołu i niewątpliwie powinien to być atut. Natomiast w Legii jest mimo wszystko bardzo dużo jakości. To są młodzi zawodnicy, gdzie doświadczenie może być ich deficytem. Natomiast zaangażowanie, chęć pokazania się trenerom, realizacja planów wiążących się z tymi zawodnikami poprzez ich ocenę, analizę gry, rozwoju… myślę, że będzie to bardzo mocna strona Legii. (…) Na pewno wynik będzie otwarty. Często tam, gdzie mierzy się doświadczenie z młodością decydują detale. Jeśli wasz zespół wykorzysta swoje okazje, będzie bardziej skuteczny, ma szansę wywieźć dobry rezultat.

Mecz 4. kolejki III ligi Legia II Warszawa - GKS Wikielec odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia o godz. 12:00 na stadionie Pogoni w Grodzisku Mazowieckim.

Zdjęcie: Marta Fryndt

Zobacz także: