Nasi rywale w sezonie 2023/24 III ligi gr. I

Nasi rywale w sezonie 2023/24 III ligi gr. I

Już tylko sześć tygodni dzieli nas od inauguracji sezonu 2023/24 III ligi gr. I. Biorąc pod uwagę napięty terminarz okresu przygotowawczego, czas zleci bardzo szybko. Przyjrzyjmy się zatem bliżej rywalom, z jakimi przyjdzie się nam mierzyć w lidze.

III liga gr. I liczy osiemnaście drużyn, co oznacza, że przed nami 34 ligowe kolejki. Zgodnie z publikowanym niedawno ramowym terminarzem (kliknij i sprawdź), jesienią zagramy 18, a wiosną 16 meczów o punkty.

Reprezentowane przez nas województwo warmińsko-mazurskie w przyszłym sezonie będzie miało najmniej swoich przedstawicieli. Oprócz GKS-u Wikielec w III lidze zagra jeszcze tylko Sokół Ostróda, bowiem w minionych rozgrywkach utrzymać nie udało się Concordii Elbląg.

Mało (ale więcej niż Warmia i Mazury) reprezentantów ma również województwo podlaskie - tylko 3. Z regionu łódzkiego jest 5 drużyn, a najwięcej, bo aż osiem - z Mazowsza.

W zbliżającym się sezonie niemal wszyscy nasi rywale oddaleni są od nas o minimum 200 km. Poniżej tej odległości są tylko stadiony wspomnianego Sokoła w Ostródzie (40 km) oraz Mławianki Mława (89 km). Na dole artykułu prezentujemy wszystkie odległości z podziałem drużyn na województwa.

W zakończonym niedawno sezonie III ligi gr. I awans do drugiej ligi wywalczyły rezerwy ŁKS-u Łódź, zaś utrzymać nie zdołały się: wspomniana wcześniej Concordia oraz Błonianka Błonie i Ursus Warszawa.

Z kolei oprócz Gieksy beniaminkami ligi są także: GKS Bełchatów (mistrz IV ligi łódzkiej), Victoria Sulejówek (IV liga mazowiecka) oraz ŁKS Łomża (IV liga podlaska).

Nasi rywale w III lidze gr. I  w sezonie 2023/24
(kilometry to odległość z Wikielca liczona najkrótszą trasą)

 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

333 km - Lechia Tomaszów Mazowiecki

312 km - GKS Bełchatów

305 km - Warta Sieradz

265 km - Unia Skierniewice

209 km - Pelikan Łowicz

 

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

360 km - Broń Radom

326 km - Pilica Białobrzegi

259 km - Pogoń Grodzisk Mazowiecki

242 km - Legia II Warszawa

241 km - Victoria Sulejówek

212 km - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

203 km - Legionovia Legionowo

89 km - Mławianka Mława

 

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

299 km - Jagiellonia II Białystok

248 km - Olimpia Zambrów

220 km - ŁKS Łomża

 

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

40 km - Sokół Ostróda

Zobacz także: