Zapowiedź meczu z Pelikanem Łowicz

W ramach 30. kolejki III ligi rozegramy wyjazdowy mecz z Pelikanem Łowicz.

Gieksa nie ma już łatwych spotkań, każde kolejne to walka o utrzymanie w lidze, a to też będzie bardzo ciężkie. Cieszymy się z przełamania i wysokiego zwycięstwa nad Bronią Radom (4:1) i liczymy, że passa ta zostanie podtrzymana po powrocie z Łowicza. Nasz najbliższy rywal to solidny zespół, który zajmuję dwunaste miejsce w tabeli i goni swoich sąsiadów, wygrywając zaległy mecz z rezerwami Legii (2:0). W ostatnich pięciu meczach rywale łowiczan musieli uznać ich wyższość aż 4 razy, oprócz wymienionego zwycięstwa z Legią II, pokonali również rezerwy ŁKS-u (2:0), Broń Radom (2:0) i Pilicę Białobrzegi (4:0). Przegrali natomiast w Giżycku, gdzie tamtejsze Mamry wygrały z podopiecznymi Pawła Jakóbiaka (1:0). GKS w tym zestawieniu wypada słabiej i na pięć ostatnich spotkań wygrał tylko raz, ze wspomnianą wcześniej Bronią Radom i podzielił się punktami ze Zniczem Biała Piska (1:1). W bezpośrednich meczach obu ekip to nasz zespół wychodzi lepiej, wydaje się, że mamy receptę na rywala, bo pokonywaliśmy go 2 razy (2:1, 2:0), a w rundzie jesiennej spotkanie zakończyło się remisem (1:1), wtedy w 90. minucie bramkę wyrównującą zdobył Hubert Otręba. Najlepszymi strzelcami w zespole z Łowicza są Tomasz Kolus i Szymon Sołtysiński (po 6 goli), którzy mają tyle samo strzelonych bramek, co nasz pomocnik – Michał Jankowski. Zapowiada się zacięty i bardzo emocjonujący mecz, na który bardzo serdecznie zapraszamy kibiców i sympatyków obu klubów.

Mecz posędziuje trójka arbitrów z Mazowieckiego ZPN Marcin Sokołowski (sędzia główny), Karol Pietrzyk (sędzia asystent nr 1), Jan Zwierz (sędzia asystent nr 2).

Brak transmisji online.