Zapowiedź meczu z Huraganem Morąg

W sobotę 6 sierpnia o godz. 12:00 w ramach inauguracyjnej kolejki zagramy u siebie z Huraganem Morąg.

Huragan przed zbliżającym się sezonem mocno zmienił się kadrowo mi.in. dużo zawodników odeszło z klub tj. Kochalski Grzegorz - Jeziorak Iława, Michał Ressel , Karol Styś ( obaj Powiśle Dzierzgoń ), Michał Kiełtytka - Sokół Ostróda, Paweł Galik ,Mateusz Lawrenc, Adrian Podgórski , Burzyński Patryk( wszyscy Tęcza Biskupiec), Adam Malinowski - Olimpia Olsztynek, Anton, Kolosov, Piotr Zaleski ( szukają klubów ), Tomasz Segin, Szymon Zalewski ( wypożyczenie do MGKS Miłakowo), Adrian Wasiak – GKS Wikielec , Oskar Kordykiewicz - powrót do Olimpii Elbląg.
Natomiast do klubu trafili m.in. Michał Duda, Aleksy Fabisiak, Artur Jurgielewicz (wszyscy Błękitni Orneta), Zbigniew Marchlewski(Warmia Olsztyn), Jakub Szymanowski (Zatoka Braniewo), Aleksander Tomasz (DKS Dobre Miasto).

W Huraganie nie tylko nastąpiło trzęsienie wśród zawodników, ale również na ławce trenerskiej. Dotychczasowego trenera Andrzeja Malesę zastąpił pracujący wcześniej w Błękitnych Orneta Fabiana Wieliczko.

W sparingach przed sezonowych rozegrali trzy sparingi i trzy razy ponieśli porażki z DKS Dobre Miasto 2:0, Olimpia II Elbląd 3:2 i Motorem Lubawa również 3:2. W Wojewódzkim Pucharze Polski pokonali Dąb Kadyny 3:1.

GKS Wikielec po spadku do IV ligi również musiał ulec rewolucji transferowej jednak jak się okazało nie, aż tak dużej jak większość zapowiadała. Z drużyną pożegnali się Sebastian Szypulski (Stomil Olsztyn), Jakub Wąsowski (Ślęza Wrocław), Łukasz Suchocki (Ossa Biskupiec Pom.), Adrian Korzeniewski (Polonia Lidzbark Warm.), Paweł Błaszak, Eduards Visnakovs (Super Nova), Jakub Górski (Jeziorak Iława), Piotr Rykaczewski (Constract Lubawa), Jakub Kopacz (Sokół Ostróda), Łukasz Rytelewski.

W Gieksie było sporo odejść, ale również duża liczba zawodników dołączyła m.in. Alan Klimek, Mateusz Jackowski, Maciej Kordalski (wszyscy Constract Lubawa), Mateusz Łożyński, Mateusz Zieliński (GSZS Rybno), Remigiusz Niedbalski (Mały Jeziorak), Adrian Wasiak (Huragan Morąg), Samuel Błaszczyk (junior młodszy).

Najważniejsze, że w klubie pozostało kilku podstawowych zawodników, którzy walczyli o utrzymanie w III lidze tj. Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Hubert Otręba, Paweł Grzybowski, Michał Jankowski, Rafał Kujawa, czy też Arai Kentaro.

Sędziowie: W.Gryczka (sędzia główny), R.Rabczyński (asystent nr 1), J.Mikołajczyk (asystent nr 2).