WPP: Przed meczem Jeziorak Iława - GKS Wikielec

Przed nami trzeci z sześciu zaplanowanych na sierpień meczów. Tym razem zmierzymy się z Jeziorakiem Iława w ramach I rundy Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Początek w środę 16 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Iławie.

Mecze pomiędzy GKS-em Wikielec i Jeziorakiem Iława od zawsze wzbudzały emocje wśród kibiców obu drużyn. Tym razem zespoły zmierzą się w Pucharze Polski na szczeblu województwa warmińsko-mazurskiego.

Będzie to dziesiąty oficjalny pojedynek rywali zza miedzy na przestrzeni ostatnich 20 lat. Aktualny bilans to 4 zwycięstwa GKS-u, jeden remis i 4 porażki. A tak wyglądają statystyki z podziałem na ligę i puchar:

MECZE LIGOWE:

Sezon 2018/19 forBET IV ligi

Jeziorak zakończył ten sezon na 3., a GKS na 4. miejscu w tabeli. Jesienią GKS wygrał w Iławie 7:1 zaś wiosną przegrał u siebie 0:4.

Sezon 2019/20 forBET IV ligi

Z powodu pandemii w sezonie 2019/20 rozegrana została tylko runda jesienna forBET IV ligi. Była to historyczna runda dla GKS-u, który pod wodzą trenera Wojciecha Tarnowskiego wygrał wszystkie 17 meczów i awansował do III ligi. W tym sezonie GKS wygrał w Iławie z Jeziorakiem 2:1.

Sezon 2022/23 forBET IV ligi

GKS zwyciężył ów sezon, zaś Jeziorak zajął 5. miejsce w tabeli. Jesienią w Iławie padł remis 1:1, a w rewanżu w Wikielcu Gieksa zwyciężyła 2:1.

MECZE PUCHAROWE

Sezon 2003/04

W IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS przegrał u siebie z Jeziorakiem Iława 2:3. My graliśmy wtedy w Lidze okręgowej, zaś Jeziorak w IV lidze.

Sezon 2015/16

W 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS przegrał w Iławie z Jeziorakiem 1:2. My graliśmy wtedy w III lidze, zaś Jeziorak odbudowywał się w B klasie.

Sezon 2017/18

W III rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS wygrał w Iławie z Jeziorakiem 4:0. My graliśmy wtedy w III lidze, zaś Jeziorak był w Klasie okręgowej.

Sezon 2019/20

W II rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS przegrał u siebie z Jeziorakiem 2:4. W tym sezonie wspólnie z Jeziorakiem graliśmy w IV lidze.

Początek meczu I rundy Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski w środę 16 sierpnia o godz. 17:00 w Iławie.

Skład sędziowski: Krzysztof Kapela (sędzia główny), Jacek Makowski (sędzia asystent nr 1), Kacper Adamski (sędzia asystent nr 2)