Witamy Polonię Lidzbark Warmiński w III lidze

Weekendowa kolejka ligowa przyniosła nam kolejne rozstrzygnięcia. Poznaliśmy pierwszego beniaminka, który w przyszłym sezonie zagra w naszej III lidze. To Polonia Lidzbark Warmiński - mistrz IV ligi warmińsko-mazurskiej. W pozostałych IV ligach (mazowieckiej, łódzkiej i podlaskiej) walka o awans cały czas trwa.

Polonia Lidzbark Warmiński świętowała awans do III ligi w sobotę. Najpierw pokonała na wyjeździe 6:0 ostatnią w tabeli Polonię Iłowo, a dwie godziny później otrzymała dobre wieści z Iławy, gdzie miejscowy Jeziorak pokonał 2:0 goniącego Polonię wicelidera tabeli - Znicza Biała Piska. Te dwa rozstrzygnięcia spowodowały, że na dwie kolejki przed końcem sezonu zespół z Lidzbarka Warmińskiego zapewnił sobie awans do III ligi gr. I.

Sytuacja w pozostałych IV ligach:

• IV liga mazowiecka: na trzy kolejki przed końcem sezonu liderem tabeli są rezerwy Wisły Płock z 74 punktami na koncie. Druga w tabeli Ząbkovia Ząbki ma 70 punktów, a trzeci KTS Weszło Warszawa 67 punktów.
  • IV liga łódzka: tu do końca sezonu zostały cztery kolejki. Liderem jest Sokół Aleksandrów Łódzki z 74 punktami, a drugi Widzew II Łódź ma 70 punktów. Co ciekawe, 12 czerwca obie zainteresowane drużyny grają ze sobą, a gospodarzem będą rezerwy Widzewa.
  • IV liga podlaska: w tej lidze sytuacja jest najbardziej wyrównana. Na dwie kolejki przed końcem sezonu liderem są Wigry Suwałki z 87 punktami na koncie. Drugi w tabeli KS Wasilków ma tyle samo punktów, a Wigrom ustępuje jedynie gorszym bilansem bezpośrednich meczów: w Suwałkach padł remis 5:5, z kolei w Wasilkowie goście wygrali 3:1.

Sytuacja w naszej III lidze:

• Do IV ligi spadły: Pilica Białobrzegi, Legionovia Legionowo oraz Concordia Elbląg.
  • Na jedną kolejkę przed końcem sezonu zagrożone spadkiem są cztery drużyny: Olimpia Zambrów (15. miejsce w tabeli), Jagiellonia II Białystok (14.), Mławianka Mława (13.) i GKS Wikielec (12.). My sezon zakończymy meczem z Concordią i potrzebujemy minimum REMISU aby zapewnić sobie utrzymanie.

W sobotę 8 czerwca zagrożone spadkiem drużyny rozegrają następujące mecze: Lechia Tomaszów Maz. - Olimpia Zambrów; Jagiellonia II Białystok - Pelikan Łowicz; Warta Sieradz - Mławianka Mława; GKS Wikielec - Concordia Elbląg.