WikielecTV: Zobacz wideo prezentację drużyny i poznaj nowych zawodników Gieksy [SEZON 2021/22 WIOSNA]

Przedstawiamy kadrę GKS-u Wikielec na rundę wiosenną III ligi. Kto przyszedł, kto odszedł, kilka słów o nowych twarzach oraz wideo prezentacja zespołu i sztabu szkoleniowego - zapraszamy.

Kadra GKS Wikielec - III liga wiosna 2022

23 zawodników będzie liczyła kadra GKS-u Wikielec w rundzie wiosennej III ligi grupy 1. Ogólnie ośmiu zawodników przybyło, dziewięciu odeszło.

Sztab szkoleniowy: Piotr Zajączkowski (trener), Bogdan Nerowski (kierownik drużyny), Michał Jarliński (masażysta)

Bramkarze: Jakub Wąsowski, Paweł Rutkowski

Obrońcy: Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek, Jakub Górski, Szymon Jajkowski, Łukasz Rytelewski, Kacper Żarejko

Pomocnicy: Michał Jankowski, Mateusz Jajkowski, Sebastian Szypulski, Łukasz Suchocki, Patryk Rosoliński, Hubert Otręba, Paweł Grzybowski, Michał Żukowski, Jakub Janiszek, Arai Kentaro, Jakub Kopacz, Paweł Błaszak

Napastnicy: Rafał Kujawa, Eduards Visnakovs, Piotr Rykaczewski

Przybyli: Jakub Wąsowski (Ślęza Wrocław), Arai Kentaro (FC Awaji-shima), Rafał Kujawa (GKS Bełchatów), Piotr Rykaczewski (Jordan Kazanice), Jakub Górski (Unia Susz), Eduards Visnakovs (Pogoń Siedlce), Jakub Kopacz (Żbik Nasielsk), Paweł Rutkowski (Olimpia Elbląg).

Odeszli: Michał Bartkowski (Jeziorak Iława), Remigiusz Sobociński (Ossa Biskupiec Pom.), Sergio Carbajal, Alejandro Sierra (powrót do Hiszpanii), Marcin Wieczerzak (Czarni Połaniec), Marek Lewicki (wyp. do Unii Susz), Mateusz Jońca (Znicz Biała Piska), Łukasz Święty (Sokół Ostróda), Szymon Masiak (Mławianka Mława).

Kilka słów o nowych zawodnikach

Jakub Wąsowski – 20-latek urodzony w Mińsku Mazowieckim, W wieku juniorskim występował również MOSiR Mińsku Mazowieckim, a później przez 3 sezony stał się golkiperem UKS SMS Łódź. W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 bronił barw III ligowej Ślęzy Wrocław, gdzie był podstawowym zawodnikiem i rozegrał 12 spotkań.

Arai Kentaro – 23-letni pomocnik, który trafił do GKS-u FC Awaji-shima. GKS Wikielec to jego pierwsza klub w Europie.

Rafał Kujawa – 33-letni zawodnik grający na pozycji napastnika z Łodzi. Po ukończeniu wieku juniorskiego stał się zawodnikiem I drużyny, w której grał przez 5 lat. Po opuszczeniu Łodzi bronił barw takich klubów jak: GKS Katowice, Pelikan Łowicz, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Stomil Olsztyn, by ponownie po 5 latach wrócić do swojego macierzystego klubu. Jesienią sezonu 2019/20 rozegrał w ŁKS-ie 15 meczy i zanotował 4 bramki.
W sezonie 2020/21 został zawodnikiem Polonii Warszawa w barwach, której rozegrał 26 meczy i strzelając 3 bramki. w rundzie jesiennej obecnego sezonu pod koniec listopada został zakontraktowany do II ligowego GKS-u Bełchatów, w którym rozegrał 2 mecze.

Eduards Višnakovs – 31-letni napastnik urodzony w Rydze, jako junior rozpoczął swoją karierę w Skonto Ryga i Daugava Ryga. Seniorską piłkę rozpoczął w 2008 r. w Daugava Ryga (zaplecze ekstraklasy) dla której strzelił w 30 meczach 30 bramek. Grał m.in: FC Tranzit, FK Ventspils, Szachtior Karaganda, Widzew Łódź, Rucho Chorzów, KVC Westerlo, FK Rigas Futbola skola, a ostatnio grał w Pogoni Siedlce.
W seniorskiej reprezentacji grał w latach 213-2017 w barwach, których wystąpił 15- krotnie. Łącznie w reprezentacji rozegrał 35 spotkań i strzelił 2 bramki (U-23).

Piotr Rykaczewski – 21-letni wychowanek Motoru Lubawa. W dotychczasowej przygodzie z piłką grał w Motorze Lubawa i ostatnio w Jordanie Kazanice. Jako zawodnik futsalu osiągnął Wicemistrzostwo Polski U20 w 2018 roku z drużyną TAF Toruń. Gra na pozycji napastnika.

Paweł Rutkowski – 21-letni bramkarz wypożyczony z Olimpii Elbląg. Od sezonu 2020/21 był już bramkarzem pierwszego zespołu Olimpii Elbląg. W poprzednim sezonie zagrał w 14 spotkaniach II ligi. W rundzie jesiennej obecnego sezonu wystąpił w 3 spotkaniach II ligi oraz 1 w meczu w Fortuna Puchar Polski.

Jakub Kopacz – 21-letni pomocnik, seniorską piłkę kontynuował m.in. w Victorii II Sulejówek, Bug Wyszków, KS Łomianki, Alit Ożarów, Podlasie Sokołów Podlaski, Gwardia Koszalin, a ostatnią rundę rozegrał w IV-ligowym Żbiku Nasielsk.

Jakub Górski – 26-latek gra na pozycji środkowego obrońcy urodzony w Iławie, wychowanek Jezioraka Iława. Swoją grę w piłkę kontynuował w drugim zespole Stomilu Olsztyn. Przez kolejne trzy sezony reprezentował barwy Unii Susz. Następnie przeszedł do GKS Wikielec z przerwami do drużyn Powiśla Dzierzgoń i ponownie Unii Susz.

WikielecTV: Wideo prezentacja drużyny - wiosna 2022 - III liga grupa 1