WikielecTV: Zobacz wideo prezentację drużyny i poznaj nowych zawodników Gieksy

WikielecTV: Zobacz wideo prezentację drużyny i poznaj nowych zawodników Gieksy

Przedstawiamy kadrę GKS-u Wikielec na rundę jesienną III ligi. Kto przyszedł, kto odszedł, kilka słów o nowych twarzach oraz wideo prezentacja zespołu i sztabu szkoleniowego - zapraszamy.

Kadra GKS Wikielec - III liga jesień 2021

Sztab szkoleniowy: Łukasz Suchocki (trener), Remigiusz Sobociński (asystent trenera), Bogdan Nerowski (kierownik drużyny)

Bramkarze: Marcin Wieczerzak, Alejandro Lutzardo Sierra, Marek Lewicki

Obrońcy: Piotr Kacperek, Adrian Korzeniewski, Szymon Jajkowski, Hubert Otręba, Mateusz Jajkowski, Mateusz Jońca, Kacper Żarejko

Pomocnicy: Sebastian Szypulski, Michał Jankowski, Patryk Rosoliński, Paweł Grzybowski, Łukasz Święty, Michał Żukowski, Jakub Janiszek, Sergio Carbajal Tonini, Łukasz Rytelewski, Paweł Błaszak

Napastnicy: Michał Bartkowski, Szymon Masiak

Przybyli: Szymon Masiak, Sergio Carbajal Tonini (obaj Mławianka Mława), Łukasz Święty (Stal Brzeg), Mateusz Jońca, Michał Żukowski (obaj Stomil Olsztyn), Jakub Janiszek, Marek Lewicki (obaj Unia Susz), Kacper Żarejko (Jagiellonia II Białystok), Łukasz Rytelewski (Legia Warszawa CLJ), Paweł Błaszak (Wisła II Płock), Alejandro Lutzardo Sierra (KS Warka).

Odeszli: Tomasz Wacławski (Jeziorak Iława), Filip Wójcik (powrót z wypożyczenia do Stomilu Olsztyn), Szymon Modrzewski (Motor Lubawa), Patryk Szczepański (powrót z wypożyczenia do Wisła II Płock), Paweł Zaroślak (Świt Staroźreby), Kamil Cistowski, Maciej Serbintowicz.

 

Kilka słów o nowych zawodnikach

Szymon Masiak – 26-latek urodzony w Ciechanowie, większość swojej kariery spędził w IV-ligowej Mławiance Mława. W ostatnim sezonie w 23 występach strzelił 18 goli i zanotował 8 asyst.

Łukasz Święty – 21-letni pomocnik, który trafił do GKS-u ze Stali Brzeg. Przygodę z piłką zaczynał w Ossie Biskupiec Pom. i Jezioraku Iława, skąd trafił do Sokoła Ostródy. Ma na swoim koncie występy w II i III lidze.

Mateusz Jońca – 20-letni zawodnik mogący grać w obronie jak i pomocy pochodzący z Olsztyna. Grał w rezerwach Stomilu Olsztyn, Granicy Kętrzyn i ostatnie pół roku wrócił do macierzystego klubu Stomilu Olsztyn, gdzie zagrał w 2 spotkaniach I ligi. Transfer na zasadzie wypożyczenia.

Michał Żukowski – 18-letni pomocnik, wychowanek Stomilu Olsztyn. Grał też w Tottenham foundation. Do GKS-u wypożyczony do 30 czerwca 2022 r.

Jakub Janiszek – 18-letni wychowanek GKS-u Wikielec. Swoją przygodę z piłką obrał w Jezioraku Iława, skąd został wypożyczony do Unii Susz, dla której w ostatnim sezonie w 24 występach strzelił 6 bramek i miał 10 asyst. Do Wikielca trafia na zasadzie transferu definitywnego.

Kacper Żarejko – boczny obrońca i pomocnik. 18-letni wychowanek Pisy Barczewo. Grał m.in. w Warmii Olsztyn, Naki Olsztyn. Jego macierzystym klubem jest Jagiellonia II Białystok, skąd na zasadzie wypożyczenia trafił do GKS-u Wikielec.

Marek Lewicki – 18-letni bramkarz, który trafił do GKS-u z Jezioraka Iława. Wychowanek Ossy Biskupiec Pom. Ostatni sezon spędził w Unii Susz, grającej na co dzień w lidze okręgowej. Do Wikielca trafia na zasadzie transferu definitywnego.

Łukasz Rytelewski – 19-latek gra na pozycji środkowego pomocnika urodzony w Olsztynie, wychowanek Naki Olsztyn, skąd trafił do Legii Warszawa. W ostatnim sezonie w Centralnej Lidze Juniorów rozegrał 26 meczy, gdzie zanotował 2 bramki i 3 asysty. Do Wikielca trafia na zasadzie transferu definitywnego.

Paweł Błaszak – może grać na pozycji środkowego pomocnika i skrzydłowego. 18-letni wychowanek Pomezanii Malbork, skąd został zauważony przez Wisłę Płock i związał się umową do 2023 r. W barwach rezerw Wisły rozegrał 9 meczy i strzelił 1 bramkę, resztę sezonu spędził w juniorach drużyny z Płocka. Jest to transfer na zasadzie wypożyczenia.

Sergio Carbajal Tonini – 19-latek gra na pozycji ofensywnego pomocnika rodem z Hiszpanii. Wychowanek UD Ibarra, skąd trafił do Polski i grał m.in. w KS Łomiankach i ostatnio w Mławiance Mława.

Alejandro Lutzardo Sierra – ten 21-letni zawdonik gra na pozycji bramkarza. Pochodzi z Santa Cruz de Tenerife w Hiszpanii. Zanim przyleciał do Polski grał Xerez de la Frontera, CE Esporles, i ostatnio w IV ligowej KS Warka.

 

WikielecTV: Wideo prezentacja drużyny - jesień 2021 - III liga grupa 1

Zobacz także: