U nas zaczynali, dziś są profesjonalistami

Pierwsze piłkarskie kroki stawiali w Gieksie, a dziś są profesjonalnymi piłkarzami. Już w najbliższy weekend Krystian Ogrodowski, Jakub Tecław i Hubert Szramka razem z I-ligowym Stomilem Olsztyn rozpoczną walkę o kolejne punkty na zapleczu Ekstraklasy. Życzymy powodzenia Panowie!

Krystian Ogrodowski urodził się 5 lipca 2000 roku w Iławie. Gra na pozycji pomocnika. Do Stomilu trafił z rezerw Wisły Płock przed rozpoczęciem aktualnego sezonu i od razu zaczął grać w pierwszym składzie. Ma na koncie 12 występów, w tym 11 od pierwszej minuty. W przeszłości grał też w Warmii Olsztyn.

Jakub Tecław urodził się 3 lipca 1999 roku w Iławie i jest obrońcą. W Stomilu gra II sezon. W aktualnych rozgrywkach ma na koncie dwa występy - jeden w I lidze i jeden w Pucharze Polski. Dużo więcej czasu spędził na I-ligowej murawie w poprzednim sezonie - w 19 meczach ligowych i dwóch Pucharu Polski grał przez łącznie 1403 minuty. Grał też w drużynach młodzieżowych w Szamotułach, Jagiellonii Białystok i Warty Poznań, a także był podstawowym zawodnikiem III-ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie.

20-letni Hubert Szramka (urodzony 13 lutego 2001 roku w Iławie) w Stomilu jest od 2016 roku. Najpierw grał w juniorach i rezerwach, a w tym sezonie zadebiutował w I lidze. Na koncie ma siedem występów w tym 4-ro krotnie zaczynał w pierwszym składzie.

Stomil Olsztyn aktualnie jest na 13. miejscu w tabeli I ligi ze stratą dziewięciu punktów do miejsc barażowych o udział w Ekstraklasie. Zespół trenera Adama Majewskiego rundę wiosenną rozpoczyna meczem na własnym stadionie - w sobotę 27 lutego o godz. 13:00 z GKS-em Tychy.

Zdjęcia: Stomil Olsztyn