Tygodniowy raport z obozu Gieksy #1

Tygodniowy raport z obozu Gieksy #1

Pierwszy tydzień przygotowań już za nami. O swoich przemyśleniach odnośnie tego tygodnia postanowiliśmy zapytać trenera Damiana Jarzembowskiego.

Za nami pierwszy tydzień okresu przygotowawczego, do ważnej dla nas rundy rewanżowej. - podsumował trener Damian Jarzembowski. Zrealizowaliśmy zaplanowane działania, ustrzegliśmy się poważniejszych kontuzji (poza urazem Kentaro z meczu sparingowego). Wiemy już, że mimo braku naszej woli, straciliśmy 3 podstawowych zawodników: Szymona, Wiktora oraz Dimę. Nie jest to dla nas łatwa i przyjemna sytuacja, ponieważ niełatwo o wartościowe wzmocnienia, a nawet uzupełnienia w okresie zimowym. Pracujemy jednak intensywnie, by kadra na rundę rewanżową wyglądała tak samo solidnie, jak nie solidniej niż w rundzie jesiennej. Ważne jest to by zespół - bez względu na to, na której pozycji zakończymy sezon, zrobił krok w kierunku rozwoju i przeorganizowania.

W meczu sparingowym zagraliśmy bardzo rozsądnie, funkcjonowaliśmy w innym ustawieniu broniąc względem tego, gdy piłkę posiadaliśmy co jest nowością w naszej pracy. Uważam, że mimo braku typowych analiz, głębszych rozważań w tym temacie zagraliśmy bardzo dobre zawody i zasłużenie wygraliśmy mecz w Elblągu. 70% zespołu zagrało na swoim dobrym poziomie. Jestem podbudowany postawą zawodników testowanych i mam nadzieję, że na dniach będziemy mogli mówić o pierwszych transferach do GKS Wikielec. - powiedział trener Damian Jarzembowski

Zobacz także: