TVP Sport: Wiceliderzy III ligi zagrają baraż o jedno miejsce w II lidze

Według doniesień TVP Sport już w przyszłym sezonie wiceliderzy wszystkich III lig rozegrają między sobą baraż o awans do II ligi - premiowana ma być jedna drużyna. Telewizja informuje również, że w II lidze niezmiennie ma być 18 zespołów, a spadać będzie pięć najniżej sklasyfikowanych drużyn.

Temat ewentualnej reorganizacji rozgrywek wypłynął kilka tygodni temu również za sprawą dziennikarza TVP Sport, który poinformował, że według nieoficjalnych informacji II liga ma być rozszerzona do 20 zespołów a wiceliderzy III ligi będą grali między sobą baraż o awans.

Dziś TVP Sport twierdzi, powołując się na informacje z Polskiego Związku Piłki Nożnej, że do reorganizacji II ligi dojdzie w najbliższym sezonie 2024/25, ale II liga nie zostanie powiększona. Oznaczać ma to, że spośród 18 zespołów aż pięć spadać będzie do III ligi. - Pomysł o poszerzeniu rozgrywek do 20 ekip nie został wcielony w życie. Jak ustaliliśmy, nie spodobało się to przedstawicielom 2. ligi. Ostatecznie jednak będą musieli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. - czytamy na portalu TVP Sport.

Przypomnijmy, że w tym sezonie mistrzostwo naszej III ligi zdobyła Pogoń Grodzisk Mazowiecki, w wicemistrzostwo Unia Skierniewice.

Źródło: TVP Sport