Trener Damian Jarzembowski zostaje z nami na kolejny sezon

W weekend zakończyliśmy sezon 2023/24 III ligi, a dziś mamy już pierwszą decyzję odnośnie drużyny seniorów. Na kolejny sezon z zespołem zostaje trener Damian Jarzembowski, który związał się z klubem nową umową. Kolejne dni przyniosą z pewnością kolejne rozstrzygnięcia.

Trener Damian Jarzembowski przejął drużynę GKS-u Wikielec 25 kwietnia 2022 roku od trenera Piotra Zajączkowskiego kiedy zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli III ligi. Trener otrzymał ambitne zadanie utrzymania zespołu na tym poziomie rozgrywkowym i choć ostatecznie nie udało się tego osiągnąć, to zespół zrobił ogromny progres. 6 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki to ligowy bilans trenera Jarzembowskiego w opisywanym sezonie 2021/22. W tym czasie drużyna wywalczyła też Wojewódzki Puchar Polski, a na szczeblu centralnym gościła w Wikielcu Zagłębie Sosnowiec (porażka 1:2).

W kolejnym sezonie 2022/23 forBET IV ligi GKS Wikielec trenera Jarzembowskiego zdobył mistrzostwo i wywalczył piąty w historii awans do III ligi.

Obecne rozgrywki wszyscy wiedzą, jak się zakończyły. Utrzymanie wywalczyliśmy i zajęliśmy bardzo przyzwoite, biorąc pod uwagę problemy z jakimi się borykaliśmy, 11. miejsce w tabeli.

Trener Jarzembowski ma na koncie 84 oficjalne mecze w Gieksie (III liga, IV liga, WPP i PP). Zanotował 49 zwycięstw, 16 remisów i 19 porażek. Na poziomie III ligi zasiadał na ławce rezerwowych GKS-u w 43 meczach, z których 17 zwyciężyliśmy, 11 zremisowaliśmy i 15 przegraliśmy. W tych statystykach nie liczymy tegorocznego meczu z Mławianką w Mławie, gdzie trener Jarzembowski pauzował za żółte kartki i zasiadał na trybunach. Zastępował go Remigiusz Sobociński.