Trener Damian Jarzembowski podpisał nową umowę [WIDEO]

Trener Damian Jarzembowski podpisał nową umowę [WIDEO]

Trener Damian Jarzembowski zostaje z nami na kolejny sezon. Nowa umowa już została parafowana przez prezesa Krzysztofa Bączka, był też symboliczny uścisk dłoni. Zapraszamy do obejrzenia momentu podpisania umowy, wysłuchania komentarza trenera oraz zapoznania się z liczbami, jakie „zrobił” szkoleniowiec od momentu objęcia drużyny GKS-u Wikielec.

Trener Damian Jarzembowski objął GKS Wikielec 25 kwietnia 2022 roku, gdy drużyna grała w III lidze. Stery przejął od trenera Piotra Zajączkowskiego w momencie, gdy zespół zajmował przedostatnie, 18. miejsce w tabeli (liga liczyła wtedy 19 zespołów). W ów sezonie pod wodzą Jarzembowskiego Gieksa rozegrała 10 spotkań. 6 z nich wygrała, dwa zremisowała i dwa przegrała. W tym okresie GKS zdobył 20 punktów i był czwartym najlepszym zespołem ligi. Mimo świetnych wyników drużynie nie udało się utrzymać w III lidze.

W tym samym sezonie Jarzembowski zdobył też z GKS-em Wojewódzki Puchar Polski, ale zanim do tego doszło po drodze pokonał w rzutach karnych 5:4 DKS Dobre Miasto (ćwierćfinał), następnie 3:1 Znicza Biała Piska (półfinał), by w finale w Wikielcu zwyciężyć z rezerwami Stomilu Olsztyn 5:0.

Kolejny sezon 2022/23 Jarzembowski rozpoczął od zwycięstwa 4:0 z Ossą Biskupiec w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. W następnej, I rundzie Gieksa odpadła z tych rozgrywek ulegając u siebie III-ligowej wówczas Concordii Elbląg (po rzutach karnych, w meczu było 0:0). Wisienką na torcie minionego sezonu był nie tylko awans do III ligi (o czym za moment), ale także mecz na szczeblu centralnym Fortuna Pucharu Polski (dzięki zdobyciu pucharu wojewódzkiego w sezonie 2021/22). Do Wikielca przyjechało I-ligowe Zagłębie Sosnowiec, które nie bez problemów zwyciężyło 2:1.

W sezonie 2022/23 forBET IV GKS trenera Jarzembowskiego nie miał sobie równych, choć przed rozpoczęciem rozgrywek w Wikielcu mówiło się bardziej o budowaniu drużyny i walce o awans rok później. Ostatecznie zespół zdeklasował rywali i wygrał ligę z 14-sto punktową przewagą nad wiceliderem. Gieksa zanotowała 24 zwycięstwa, 5 remisów i jedną porażkę. Drużyna jest niepokonana w 28 ostatnich meczach ligowych i wygrała wszystkie piętnaście spotkań rozegranych w Wikielcu przed własną publicznością.

Trener Damian Jarzembowski w GKS Wikielec - statystyki

  • III liga: 6 zwycięstw - 2 remisy - 2 porażki
  • IV liga: 24-5-1
  • WPP: 4-0-1
  • PP: 0-0-1

Łącznie trener Jarzembowski prowadził Gieksę w 46 oficjalnych meczach. Zanotował 34 zwycięstwa, 7 remisów i 5 porażek.

Zobacz także: