Ten tydzień jeszcze trenujemy intensywnie, potem nieco odpoczniemy

Przed nami ostatni miesiąc przygotowań do rundy rewanżowej III ligi. W poniedziałek rozpoczęliśmy kolejny intensywny tydzień, który zakończymy sparingiem z II-ligowym Stomilem Olsztyn. Następnie drużynę czekają dwa nieco lżejsze treningowo tygodnie, a w ostatnim mikrocyklu skupimy się już na ligowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

W poniedziałek GKS Wikielec trenował na orliku przy stadionie. W kolejnych dniach drużyna odbędzie zajęcia w hali, następnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Iławie i na koniec jeszcze raz na orliku. Trwający mikrocykl zakończymy meczem z II-ligowym Stomilem Olsztyn. Sparing rozpocznie się w sobotę o godz. 12:00 na olsztyńskich Dajtkach.

Dla Gieksy jest to ostatni tak intensywny pod względem zajęć fizycznych tydzień. Mówił o tym trener Damian Jarzembowski po weekendowej grze kontrolnej w Świeciu.

- Kolejny tydzień [obecnie trwający - red.] trenujemy jeszcze dość intensywnie - mówił po sobotnim sparingu z Wdą Świecie trener Jarzembowski. - Następnie mamy dwa tygodnie nazwijmy to regeneracyjne, czy na łapanie świeżości, choć na pewno będziemy mieli do wdrożenia założenia taktyczne. Na koniec przygotowań przeprowadzimy normalny mikrocykl ligowy, by przygotować się do meczu ze Świtem.

Jeśli warunki pogodowe pozwolą, rundę rewanżową III ligi gr. I rozpoczniemy w weekend 2/3 marca meczem u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wcześniej, oprócz rywalizacji ze wspomnianym wyżej Stomilem, czekają nas do rozegrania jeszcze dwa sparingi: 17 lutego z Zawiszą Bydgoszcz (godz. 12:00, Bydgoszcz) oraz 24 lutego z DKS-em Dobre Miasto (godz. 15:30, Ostróda).