Statystyka: Szanse na spadek z II ligi Znicza i Pogoni

W II lidze zostało jedno nieobsadzone miejsce spadkowe i jedna kolejka do zakończenia rozgrywek. Jest też sześć drużyn, które w sobotę o 17:00 będą walczyły o utrzymanie. W tym gronie są Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków, które w przypadku degradacji trafią do naszej III ligi grupy I. Jakie szanse na spadek mają poszczególne kluby? Sprawdził statystyk Paweł Mogielnicki z 90minut.pl.

Ze szczegółową analizą I i II ligi po 33. kolejce można się zapoznać pod tym linkiem. My skupmy się na II lidzie i naszych ewentualnych rywalach – Pogoni Siedlce i Zniczu Pruszków. Przed ostatnią koleją II ligi oba zespoły są w tabeli nad strefą spadkową (obejrzyj na 90minut.pl). Jednak z matematycznego punktu widzenia kluby te mogą jeszcze zakończyć sezon na 15. – ostatnim wolnym miejscu spadkowym.

Paweł Mogielnicki wyliczył, że szanse na spadek Pogoni wynoszą dokładnie 14,95%, a Znicza 3,97%. Oto jakie warunki muszą być spełnione, żeby doszło do degradacji któregoś z wymienionych:

POGOŃ SIEDLCE spadnie z II ligi (szanse 14,95%), jeżeli:

– przegra, a Błękitni wygrają

LUB

– zremisuje, Znicz zremisuje, Błękitni wygrają i zajdzie co najmniej jedno z trzech:

a) Górnik Polkowice przegra
b) Garbarnia nie przegra
c) Skra nie przegra
LUB

– zremisuje, Znicz i Błękitni wygrają, a Garbarnia i Skra nie przegrają

ZNICZ spadnie z II ligi (szanse 3,97%), jeżeli:

– przegra, Stal St. W. zremisuje z Pogonią Siedlce, a Błękitni wygrają

Największe szanse na spadek mają Błękitni Stargard – 70.78%. Dziś już wiemy, że w naszej III lidze wystąpią 22 lub 23 zespoły.