Statystyczne podsumowanie rundy jesiennej w III lidze

W oczekiwaniu na rozpoczęcie okresu przygotowawczego przygotowaliśmy szczegółowe podsumowanie minionej rundy w wykonaniu GKS-u Wikielec. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z „liczbami” Gieksy. Jeszcze więcej statystyk publikujemy na oficjalnej grupie Gieksy na Facebooku. Link do grupy znajduje się na dole artykułu.

GKS WIKIELEC - PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ 2023/24 W III LIDZE GR. I

Na półmetku rozgrywek GKS Wikielec zajmuje 12. miejsce w III lidze gr. I. Na swoim koncie zgromadził 19 punktów i należy podkreślić, że większość rywali (12 zespołów) ma rozegranych o jeden mecz więcej.

MECZE

• 17 - rozegranych meczów (4 zwycięstwa, 7 remisów, 6 porażek)
  • 9 - rozegranych meczów U SIEBIE (2 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki)
  • 8 - rozegranych meczów NA WYJEŹDZIE (2 zwycięstwa, 3 remisy, 3 porażki)
  • Najwyższe zwycięstwo: 3:0 z Mławianką Mława u siebie.
  • Najwyższa porażka: 0:4 z Olimpią Zambrów na wyjeździe.
  • Seria zwycięstw: dwa mecze z rzędu (z Legionovią 2:1 i Jagiellonią II 2:1).
  • Seria remisów: dwukrotnie po dwa mecze z rzędu (z Pilicą 1:1 i Unią 2:2 oraz z Legią II 1:1 i Pelikanem 1:1).
  • Seria porażek: trzy mecze z rzędu (z Pogonią 0:2, ŁKS-em 1:2 oraz Victorią 0:2).
  • Częstotliwość wyników:
  • 5 razy - 1:1
  • 2 razy - 0:2, 1:2, 2:1
  • 1 raz - 3:0, 1:3, 2:2, 1:0, 0:0, 0:4

MINUTY

Jesienią 2023 kadra GKS-u Wikielec liczyła 21 zawodników, z których każdy zagrał w co najmniej dwóch meczach. Przedstawiamy kilka ciekawostek odnośnie czasu spędzonego przez zawodników na boisku:

• Tylko Oskar Kordykiewicz zagrał we wszystkich 17 meczach, zawsze wychodził na murawę w wyjściowym składzie. Ma też na koncie najwięcej rozegranych minut: 1452.
  • Zawodnicy, którzy we wszystkich meczach rozegrali całe spotkanie (ani razu nie zeszli z murawy przed końcowym gwizdkiem): Mateusz Jajkowski (16 meczów), Paweł Rutkowski (15) i Jakub Wąsowski (2). Wąsowski jednocześnie wystąpił w najmniejszej ilości meczów spośród wszystkich zawodników.
  • Najmniej minut na murawie spędził Mateusz Sobotka (169).
  • Bartosz Dąbrowski jako jedyny ani razu nie wyszedł na murawę w wyjściowym składzie.
  • Zawodnicy, którzy najczęściej wchodzili na murawę z ławki: Szymon Licznerski i Bartosz Dąbrowski (po 12 razy), Kacper Nowicki (11).
  • Maddox Sobociński wystąpił w 16 z 17 meczów, ale ani razu nie rozegrał całego spotkania. Schodził z murawy 15 razy (najwięcej spośród wszystkich zawodników), a raz wchodził na boisko z ławki rezerwowych.

BRAMKI

Jesienią Gieksa zdobyła 18 bramek. W 4 z 17 spotkań zawodnicy trenera Damiana Jarzembowskiego nie zdołali pokonać bramkarzy rywali: z Pogonią (0:2), Victorią (0:2), Legia II (0:0) oraz Olimpią (0:4). Pierwsze trzy wymienione mecze rozegrane zostały w Wikielcu, a ostatnie na wyjeździe - w Zambrowie. „Strzeleckie” ciekawostki:

• W pierwszych połowach meczów GKS strzelił 8 goli, a w drugich 10 goli.
  • Najwięcej bramek (7) zdobył Oskar Kordykiewicz i żadna z nich nie padła z rzutu karnego. Wynik Oskara stanowi 39% wszystkich zdobytych przez zespół goli.
  • Najwięcej bramek drużyna zdobywała w przedziałach czasowych od 46 do 60 i od 76 do 90 minuty - po 5 goli.
  • Ani razu zespół nie trafił do bramki rywali w przedziale czasowym od 61 do 75 minuty.
  • Mateusz Jajkowski strzelił dla Gieksy trzy razy, zawsze w drugiej połowie.
  • GKS wykorzystał 3 z 5 wykonywanych rzutów karnych. Dwa razy trafił Michał Jankowski, raz Mateusz Jajkowski. Z kolei „jedenastek” nie wykorzystali po razie: „Jankes” w meczu z Jagiellonią II oraz Oskar Kordykiewicz w meczu z Bronią.
  • Oskar jako jedyny potrafił dwukrotnie w jednym meczu znaleźć drogę do bramki rywali. Dokonał tego dwukrotnie w meczach z Mławianką (3:0) i Unią (2:2).

ASYSTY

W minionej rundzie zawodnicy GKS-u Wikielec asystowali przy 11 z 18 zdobytych bramek. W tej klasyfikacji liderem jest Michał Jankowski, który podawał kolegom z drużyny czterokrotnie. Jedną asystę mniej zanotował Sebastian Szypulski, a po jednym „ostatnim podaniu” dołożyli: Mateusz Jackowski, Dawid Kalisz, Oskar Kordykiewicz i Maddox Sobociński.

ŻÓŁTE I CZERWONE KARTKI

Jesienią w III lidze zawodnicy GKS-u Wikielec otrzymali łącznie 54 żółte kartki, co daje średnią 3,2 kartki na mecz i 2,6 kartki na zawodnika. Tylko raz zawodnik Gieksy ukarany został kartką czerwoną.

• Najwięcej żółtych kartek (7) zobaczył Patryk Rosoliński.
  • Z kolei ani razu żółtym „kartonikiem” nie zostali ukarani: Paweł Sagan, Mateusz Sobotka, Tomasz Wacławski oraz Jakub Wąsowski.
  • W pierwszych połowach meczów Gieksa karana była żółtymi kartkami 16 razy, zaś w drugich - 37 razy. Jedną żółtą kartkę sędzia pokazał nam w przerwie meczu - zobaczył ją Mateusz Jajkowski w spotkaniu z Unią Skierniewice (4. kolejka).
  • Najwięcej żółtych kartek (15) zawodnicy otrzymali w przedziale czasowym od 61 do 75 minuty.
  • Jedyną czerwoną kartkę obejrzał Patryk Rosoliński w meczu z rezerwami Legii. Murawę tuż przed końcowym gwizdkiem opuścił z powodu otrzymania drugiej żółtej kartki w tym spotkaniu.

Więcej statystyk znajdziesz na naszej oficjalnej grupie na Facebooku - GKS Wikielec - grupa kibiców Gieksy