Sparing ze Stomilem Olsztyn o godz. 12:30

Nieco później niż początkowo planowano rozpocznie się sobotni sparing GKS-u Wikielec z II-ligowym Stomilem Olsztyn. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na olsztyńskich Dajtkach, start o godz. 12:30.

Pierwotnie mecz z Dumą Warmii miał się rozpocząć w samo południe, jednak z powodów organizacyjnych przesunięto pierwszy gwizdek o pół godziny.

Dla GKS-u Wikielec będzie to szósty mecz sparingowy tej zimy. W poprzednich spotkaniach drużyna trenera Damiana Jarzembowskiego zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis Bez wątpienia w sobotę Gieksa zmierzy się z najbardziej wymagającym rywalem. A tak do tej pory radził sobie zimą zespół:

• Elana Toruń 5:2 (III liga)
  • KP Starogard 5:1 (III liga)
  • Tłuchowia Tłuchowo 2:1 (IV liga)
  • Lech Rypin 3:1 (IV liga)
  • Wda Świecie 1:1 (IV liga)

Oprócz sobotniego meczu z II-ligowym Stomilem, przed rozpoczęciem rundy wiosennej III ligi Gieksa rozegra jeszcze dwa sparingi: 17 lutego z Zawiszą (III liga) w Bydgoszczy oraz 24 lutego z DKS-em Dobre Miasto (IV liga) w Ostródzie.

Start rundy rewanżowej III ligi gr. I zaplanowany jest na weekend 2/3 marca. W tym terminie, w ramach 19. kolejki, GKS zmierzy się na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Fot. Stomil Olsztyn