Sokół Ostróda wycofał się z III ligi, Concordia ma utrzymanie

Zaskakujące rozstrzygnięcia w III lidze grupie I. Z rozgrywek, z powodów finansowych, wycofał się Sokół Ostróda, w związku z czym w gronie trzecioligowców zostaje najwyżej sklasyfikowany spadkowicz - Concordia Elbląg. Te zmiany niosą za sobą konsekwencje także w niższych ligach.

- Dziś Sokół Ostróda przesłał do PZPN pismo z wycofaniem się z III Ligi - podał Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. - W tej sytuacji w III Lidze utrzyma się MMKS Concordia Elbląg, a w forBET IV Lidze MKS "Olimpia" Olsztynek . Sokół rozpocznie nowy sezon w Klasie Okręgowej.

- Sytuacja finansowa klubu nie pozwala na przystąpienie do rozgrywek 3 ligi - przekazał z kolei w komunikacie klub z Ostródy. - W związku z tym, sezon 2023/24 rozpoczniemy w klasie okręgowej. Liczymy, że pomimo tej ciężkiej sytuacji będziecie razem z nami na dobre i na złe.

W sezonie 2022/23 III ligi gr. I Sokół Ostróda zajął dające pewne utrzymanie 12. miejsce w tabeli. Z kolei Concordia Elbląg zakończyła rozgrywki na miejscu 16. i była najwyżej sklasyfikowanym spadkowiczem.