Rozpoczęliśmy trzeci tydzień okresy przygotowawczego

Rozpoczęliśmy trzeci tydzień okresu przygotowawczego

W poniedziałek rozpoczęliśmy trzeci mikrocykl zimowego okresu przygotowawczego. Tydzień zakończymy dwoma sparingami, ale zanim to nastąpi odbędziemy łącznie cztery jednostki treningowe.

Poniedziałkowe zajęcia rozpoczęliśmy od odprawy i szczegółowej analizy sobotniego sparingu z KP Starogard (wygraliśmy 5:1). Trener Damian Jarzembowski przekazał drużynie swoje uwagi, między innymi dotyczące ostatniego kwadransa meczu, kiedy zbyt duże rozluźnienie w zespole doprowadziło do wielu strat i kontrataków rywali. Po odprawie Gieksa przeniosła się na orlika przy stadionie.

O ile w odprawie uczestniczyli wszyscy zawodnicy obecnej kadry, to w samym treningu udziału nie wzięło dwóch graczy - Piotr Kacperek i Jakub Bojar. Obaj uskarżają się na drobne urazy i niebawem powinni być do pełnej dyspozycji trenera.

W tym tygodniu GKS Wikielec trenować będzie jeszcze trzykrotnie. We wtorek w hali szkoły podstawowej w Wikielcu odbędą się zajęcia z Tomaszem Ewertowskim, trenerem przygotowania fizycznego. Natomiast w środę i w czwartek Gieksa spotka się na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Iławie.

Trwający mikrocykl drużyna zakończy dwoma sparingami zaplanowanymi na sobotę 27 stycznia. Najpierw o godz. 12:30 zagramy z Tłuchowią Tłuchowo, zaś około godz. 14:00 z Lechem Rypin. Oba zespoły grają w IV lidze kujawsko-pomorskiej, a sparingi z nimi odbędą się w wymiarze 2 x 30 minut w Rypinie.