Rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu 2023/24 III ligi gr. I

Rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu 2023/24 III ligi gr. I

Za nami pierwszy trening inaugurujący okres przygotowawczy do sezonu 2023/24 III ligi gr. I. Trener Damian Jarzembowski miał do dyspozycji 25 zawodników: zarówno z kadry minionego sezonu, nowych potwierdzonych graczy, jak również grupę, której szkoleniowiec będzie się przyglądał w najbliższych treningach.

W treningu uczestniczyli nowi zawodnicy, którzy jesienią będą reprezentowali barwy Gieksy. Mowa o Pawle Saganie, Łukaszu Kopce i Tomaszu Wacławskim, o których transferze już informowaliśmy [kliknij i przeczytaj].

Wśród nowych, testowanych „twarzy” byli zarówno gracze doświadczeni, jak i wyróżniający młodzieżowcy. Ich ewentualną przydatność do drużyny trener Damian Jarzembowski będzie sprawdzał w najbliższych treningach i sparingach. Pierwszy mecz kontrolny już w środę 5 lipca o godz. 18:00 w Wikielcu. GKS zmierzy się z II-ligową Olimpią Elbląg. Z kolei w sobotę 8 lipca o godz. 11:00 GKS zagra na wyjeździe z beniaminkiem II ligi - Olimpią Grudziądz.

Spośród zawodników aktualnej kadry nieobecny był kapitan Piotr Kacperek, ale jego absencja była usprawiedliwiona. Zabrakło także Kentaro Arai’ego i Macieja Kotarby. Pierwszy przebywa na testach w KKS Kalisz, zaś drugi w GKS Jastrzębie.

W najbliższych dniach trener Jarzembowski spodziewa się obecności na zajęciach kolejnych zawodników.

Poniedziałkowy trening rozpoczął się od przywitania i odprawy przeprowadzonej przez trenera. Kilka słów z zawodnikami zamienił także prezes Krzysztof Bączek. Następnie zawodnicy przenieśli się na murawę, gdzie mieli także zajęcia z trenerem bramkarzy Mariuszem Sroką oraz Tomaszem Ewertowski, odpowiedzialnym w Gieksie za przygotowanie motoryczne.

Rozkład jazdy na pierwszy tydzień okresu przygotowawczego:

Zobacz także: