Przegrywamy z Jagiellonią 0:3 i spadamy z III ligi

Druga drużyna Jagielloni w dzisiejszym spotkaniu okazała się za silna. Przegrywamy u siebie 0:3, ale głowy powinniśmy mieć wysoko w górze, bo rozegraliśmy bardzo dobry mecz, stworzyliśmy sobie dużo okazji strzeleckich, ale zabrakło lepszego wykończenia i momentami piłkarskiego szczęścia.

W pierwszą połowę weszliśmy dobrze, wypracowaliśmy sobie kilka konkretnych, strzeleckich akcji, ale zabrakło szczęścia i Kuba Wąsowski zmuszony był dwa razy wyciągać piłkę z siatki. Już na początku tej części gry, dokładnie w 4. minucie Arai Kentaro wypracował sobie bardzo dobrą okazję, znajdując się w polu karnym, minimalnie chybił, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Jankowskiego. W 6. minucie spotkania Rafał Kujawa oddał strzał z dystansu, ale bramkarz wybił futbolówke na rzut rożny.  Od początku spotkania bardzo aktywnie graliśmy lewą stroną boiska, gdzie ruchliwy Jankowski straszył rywali dośrodkowaniami i zejściami do środka. W 9. minucie sfaulowany został Szypulski i mieliśmy stały fragment gry z okolic 30. metrów od bramki Jagi, Kujawa dośrodkował dobrą piłkę, ale na swoim miejscu byli obrońcy, którzy oddalili zagrożenie. Dwie minuty później zrobiło się niebezpiecznie pod naszą bramką. Groźny taniec z piłką w polu karnym zawodnika gości, na szczęście przerwany w porę przez linię obrony Gieksy. W 13. minucie Rafał Kujawa i Michał Jankowski rozegrali dwójkową akcję w lewym sektorze boiska, zakończoną strzałem tego drugiego, ale na przeszkodzie stanął bramkarz, który nie miał kłopotów z obroną. No i nadeszła 20. minuta - niestety tracimy bramkę po strzale z dystansu Kacpra Piórkowskiego, piłka odbija się jeszcze od rąk naszego bramkarza i wpadła do siatki. 30 minuta gry i świetna okazja Huberta Otręby do wyrównania, ale jego po jego strzale z głowy piłka przeszła obok słupka. W 35. minucie Jajkowski bezpośrednio strzelał z wolnego, próbował zaskoczyć bramkarza, ale ten przeczytał zamiary naszego pomocnika. W 42. minucie  dobrą akcję rozegrali gości, po której straciliśmy drugą bramkę. Celnym strzałem popisał się Bartek Wiktoruk.

Na drugą połowę wyszliśmy z jednym celem – jak najszybciej wyrównać wynik spotkania i szukać szans na zwycięstwo. Niestety sytuacja nie ułożyła się po naszej myśli, ale od początku. 51. minuta i świetna sytuacja Huberta Otręby, tym razem strzelał z dystansu, ale piłka poszybowała obok słupka. Chwile później na bramkę strzelał Jankowski, ale tym razem mocno niecelnie. Kolejną akcję wypracowaliśmy sobie w okolicach 57. minuty. Kacperek strzelał głową, ale za lekko, żeby zaskoczyć bramkarza rezerw Jagielloni. Minutę później ponownie dochodzimy do głosu. Szypulski oddał strzał na bramkę, ale w środek bramki. Bardzo dobre spotkania rozgrywał Jankowski, dwoił się i troił w swoim sektorze boiska. Niestety w 63. minucie tracimy trzecią bramkę po ładnej akcji drużyny gości. Strzelcem był Michał Samborski. 77. minuta spotkania to kolejna akcja Gieksy, ale Rytelewski strzelił za lekko, żeby zaskoczyć bramkarza. Walczyliśmy do końca, żeby strzelić, chociaż bramkę kontaktową, ale tym razem nie udało się. Czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby później wrócić silniejszym i robić kolejne kroki naprzód.

Gratulujemy drużynie Jagielloni II Białystok dobrego meczu i wysokiego zwycięstwa,  a my niestety żegnamy się z III ligą, ale wrócimy silniejsi! Z tego miejsca dziękujemy piłkarzom Gieksy za emocje i zwycięstwa, które nam dostarczali w ligowych kolejkach i pucharowym rozgrywkach sezonu 2021/2022.

Zapraszamy Was na finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany na stadionie w Wikielcu 25 czerwca. Podejmować będziemy Stomil II Olsztyn, mecz zaplanowany jest na godzinę 17:00.

GKS WIKIELEC – JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK 0:3 (0:2)

0:1 20' Piórkowski
0:2 42' Wiktoruk
0:3 63' Samborski

GKS: Wąsowski - Grzybowski (45' Visnakovs), Kacperek, M.Jajkowski, Szypulski, Żukowski (70' Kopacz), Jankowski, Górski, Arai Kentaro (70' Rytelewski), Otręba (70' Mulkevich), Kujawa (70' Rosoliński)

JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK: Jasionek - Dyszy, Majsterek, Piórkowski (68' Pawłowski), Huczko (75' Podczarski), Wiktoruk, Surzyn (84' Chmielewski), Mościcki, Wasilewski (75' Protaziuk), Pankiewicz, Samborski (68' Płoszkiewicz)

Żółte kartki: Wiktoruk (Jagiellonia), Piórkowski (Jagiellonia)

Sędziowie:  Sebastian Pakuszewski (sędzia główny), ) Artur Zakrzewski (sędzia asystent nr 1), Sebastian Marciniak (sędzia asystent nr 2, Pomorski ZPN.