Przedstawiamy Dawida Krajnika, czyli ostatniego z nowych

W dwóch pierwszych kolejkach III ligi wszyscy nowi zawodnicy, którzy dołączyli do kadry Gieksy przed i po pandemii, zaliczyli swój oficjalny debiut. Wśród nich jest też obrońca Dawid Krajnik, którego nie mieliśmy okazji oficjalnie zaprezentować. Proszę Państwa: oto Dadi.

Dawid Krajnik urodził się 11 listopada 2000 roku w Iławie i jest naszym wychowankiem grającym na pozycji obrońcy. Już w wieku 13 lat wyjechał z Wikielca do szkółki piłkarskiej UKS SMS Łódź. W drużynach juniorskich miał swój epizod także w Jezioraku Iława oraz Zniczu Pruszków. W drugim z wymienionych klubów grał także w Centralnej Lidze Juniorów oraz IV-ligowych rezerwach, gdzie zaliczył swój seniorski debiut. W III-ligowej Gieksie gra z numer 26 na koszulce.

Dadi zadebiutował seniorskiej kadrze GKS-u Wikielec w ostatnim meczu z Sokołem Aleksandrów Łódzki. W 64. minucie zmienił innego debiutanta - Pawła Ewertowskiego. W tym meczu debiut zaliczył także napastnik Szymon Modrzewski.

Z kolei tydzień wcześniej, w meczu z KS Wasilków, debiutowało sześciu pozostałych, nowych zawodników: Marcin Wieczerzak, Łukasz Suchocki, Filip Wójcik, Adam Kucznier, Jakub Jurczak oraz Kamil Cistowski.

Warto dodać, że do rozgrywek III ligi zgłoszony został także junior Cezary Jajkowski, który zimą nieoficjalnie zadebiutował w seniorskiej piłce w sparingu z Huraganem Morąg. Czarek miał wtedy 15 lat (16 lat skończył 8 marca). Jest bratem Szymona i Mateusza.