Przed mecze ze Zniczem Biała Piska

Przed meczem ze Zniczem Biała Piska

Sezon III ligi nabiera rozpędu. Dopiero co była inauguracja, a przed nami już trzecia seria spotkań. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego zmierzą się na własnym terenie ze Zniczem Biała Piska. Początek meczu w sobotę 22 sierpnia o godz. 14 na Stadionie Gminnym w Wikielcu.

Nasz sobotni rywal gra w III lidze trzeci sezon z rzędu. W minionych, zakończonych przedwcześnie rozgrywkach Znicz zajął 6. miejsce w tabeli, zaś rok wcześniej był na 10. miejscu.

Na poziomie IV ligi GKS niejednokrotnie rywalizował z drużyną z Białej Piskiej, jednak w III lidze zespoły spotkały się tylko raz - w sezonie 2015/16. Wtedy oba klubu pechowo spadły do IV ligi mimo, że zajęły dość wysokie miejsca w tabeli - Znicz był 10., a GKS uplasował się tuż pod nim. Niestety spadek wymuszony był ówczesną reorganizacją rozgrywek. Wtedy w dwumeczu lepsi byli nasi rywale - jesienią zwyciężyli na własnym terenie 4:1 (dla Gieksy trafił Remigiusz Sobociński), zaś w rewanżu w Wikielcu był remis 1:1 (gol dla nas Aleksandra Matiuchiewicza).

Aktualnie Znicz zajmuje 13. miejsce w tabeli III ligi mając na koncie wyjazdowe zwycięstwo 3:1 z rezerwami Jagiellonii oraz porażkę na własnym terenie Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:2.

Początek sobotnich „derbów” województwa warmińsko-mazurskiego o godz. 14:00 w Wikielcu. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, zaś kobiety i dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.

Zdjęcie: Znicz Biała Piska

Zobacz także: