Przed meczem z Unią Skierniewice

Czwarty ligowy mecz w tym roku i drugi na własnym terenie. Już w sobotę 16 marca zmierzymy się „pod lasem” z Unią Skierniewice. Początek spotkania o godz. 14:00. Przyjedźcie do Wikielca i pomóżcie nam osiągnąć korzystny wynik!

Unia Skierniewice jest dziś najlepiej punktującą drużyną na wyjazdach. Z terenu ligowych przeciwników przywiozła 21 punktów, na które złożyło się 6 zwycięstw oraz po trzy remisy i porażki. Należy jednak podkreślić, że skierniewiczanie, z powodu remontu własnego stadionu, zmuszeni byli częściej niż pozostali ligowcy grać na wyjazdach. Do przeciwników wyjeżdżali dwunastokrotnie, czyli mają na koncie o co najmniej dwa wyjazdy więcej niż reszta stawki.

Dziś najlepszym strzelcem Unii jest Kamil Sabiłło, który w poprzedniej kolejce wykazał się świetną skutecznością. Napastnik naszych sobotnich rywali, w zwycięskim 5:1 meczu z Wartą Sieradz zdobył 4 gole, a przy piątej asystował. Co ciekawe trafił też dla przeciwników... gola samobójczego. Sabiłło ma aktualnie 11 goli na koncie i w klasyfikacji strzelców III ligi zajmuje 3. miejsce.

W sobotę Unia rozegra swój trzeci mecz o stawkę w tym roku. Wiosnę skierniewiczanie zaczęli od bezbramkowego remisu na wyjeździe z Victorią Sulejówek, a tydzień później wygrali u siebie wspomniany mecz z Wartą Sieradz (5:1). Co ciekawe jesienią w Sieradzu ekipa trenera Kamila Sochy również wygrała 5:1.

W pierwszej rundzie obecnego sezonu 2023/24 III ligi GKS Wikielec grał z Unią w znajdującym się pod Skierniewicami Nieborowie. Mecz zakończył się remisem 2:2, a obie bramki dla nas zdobył Oskar Kordykiewicz, który w poprzedniej kolejce pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Z kolei dla Unii gole zdobyli wspomniany wyżej Sabiłło oraz urodzony we Włoszech, mający ukraińskie i polskie obywatelstwo - Mykyta Wasin.

Mecz 21. kolejki III ligi gr. I GKS Wikielec - Unia Skierniewice odbędzie się w sobotę 16 marca o godz. 14:00 na Stadionie Gminnym w Wikielcu. Spotkanie poprowadzą: Dawid Szymański (sędzia główny), Damian Zieziula (sędzia asystent nr 1) i Rafał Kazimieruk (sędzia asystent nr 2).