Przed meczem z Sokołem Aleksandrów Łódzki

Z powodu wybuchu pandemii nie było mu dane powalczyć o awans do II ligi i przerwany, miniony sezon zakończył na 2. miejscu w tabeli. Również z powodu zagrożenia epidemicznego nie mógł zainaugurować aktualnego sezonu. Sokół Aleksandrów Łódzki, bo o nim mowa, jest naszym rywalem w 2. kolejce III ligi. Początek meczu w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00.

To będzie prawdziwy sprawdzian dla drużyny trenera Wojciecha Tarnowskiego. Po wysokim zwycięstwie 5:1 na inaugurację sezonu z KS Wasilków (outsider minionego sezonu III ligi, który utrzymał się w lidze głównie dzięki temu, że sezon został przerwany), teraz nadszedł czas na przeciwnika z górnej półki.

Sokół Aleksandrów Łódzki w poprzednim sezonie był w gronie głównych faworytów do awansu do II ligi. Kto wie, jak potoczyły by się jego losy, gdyby sezon nie został przerwany z powodu koronawirusa. W 19 meczach Sokoły zdobyły 36 punktów (o jeden mniej od lidera Sokoła Ostróda) - notując 10 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki.

Dwa z trzech przegranych meczów Sokół zanotował na własnym boisku - 2:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i 1:3 z Olimpią Zambrów. Na wyjeździe z kolei przegrał 1:3 z Huraganem Morąg.

Wśród Sokołów największym utrapieniem obrońców minionego sezonu III ligi był Bartłomiej Maćczak. W 19 meczach zdobył 17 bramek. Jednak ten napastnik od lipca nie reprezentuje już barw drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego. Jego zdolność do zdobywania goli dostrzegł II-ligowy beniaminek KKS 1925 Kalisz.

Początek meczu w sobotę 15 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim. Nasi rywale planują transmisję na żywo z tego spotkania. Szukajcie jej na Sokół TV.