Przed meczem z Ruchem Wysokie Mazowieckie

W sobotę 3 października o godz. 17:00 GKS Wikielec podejmie na własnym stadionie Ruch Wysokie Mazowieckie. W związku z objęciem powiatu iławskiego „żółtą strefą”, mecz na trybunach będzie mogło obejrzeć tylko 120 kibiców. Liczy się kolejność przybycia na stadion, bez względu na posiadany karnet.

Sobotni rywal Gieksy aktualnie zajmuje 21., przedostatnie miejsce w tabeli III ligi. Należy jednak pamiętać, że drużyna Ruchu ma o trzy mecze rozegrane mniej. Zawodnicy z Wysokiego Mazowieckiego musieli kilka razy przymusowo pauzować z powodu zagrożenia epidemicznego. Teraz odrabiają zaległości grając w środku tygodnia.

Tak właśnie było w minioną środę 29 września. Ruch podejmował na własnym stadionie Polonię Warszawa, z którą zremisował 3:3. Tego dnia zdobył jeden z pięciu posiadanych aktualnie na swoim koncie punktów. Pozostałe „oczka” nasi rywale wywalczyli z Huraganem Morąg (2:0) i KS Kutno (1:1). Oba wymienione mecze grali u siebie.

GKS Wikielec z kolei, choć ma na koncie cztery ligowe porażki, na swoim stadionie jest dotąd niepokonany. Wygrał z KS Wasilków 5:1, Huraganem Morąg 3:1, KS Kutno 2:0 i zremisował ze Zniczem Biała Piska 3:3.

Sobotni mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Goście potrzebują punktów, ale na pewno odczuwają też w nogach środowy mecz z Polonią. Gieksa z kolei będzie się chciała zrehabilitować za porażkę z minionej kolejki 1:4 w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

Przypomnijmy, że mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie będzie mogło obejrzeć z trybun tylko 120 osób, czyli zaledwie 25% pojemności obiektu. Taki stan rzeczy spowodowany jest objęciem powiatu iławskiego „żółtą strefą” związaną z rozszerzającym się zagrożeniem epidemicznym.

WikielecTV planuje przeprowadzić na kanale YouTube transmisję na żywo z tego meczu, pod warunkiem, że pozwolą na to warunki pogodowe i techniczne.

Zdjęcie: Ruch Wysokie Mazowieckie