Przed meczem z Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Już w sobotę 14 listopada drużyna GKS-u Wikielec powalczy o kolejne ligowe punkty. Tym razem na własnym stadionie podejmie aktualnego lidera rozgrywek – Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Początek meczu o godz. 13:00. Jeśli warunki pozwolą, na WikielecTV przeprowadzimy transmisję z tego spotkania.

Sobotni rywal Gieksy prowadzi w tabeli z czterema punktami przewagi nad drugim Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, ale należy pamiętać, że Świt ma o jeden mecz rozegrany mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym sezonie III ligi Pogoń wygrywa najczęściej, a przy tym nie uznaje kompromisów. Bilans 11 zwycięstw i 4 porażki robi wrażenie.

Ponadto drużyna z Grodziska Mazowieckiego trafia do bramki rywali najczęściej (36 goli w 15 meczach) i, co ciekawe, nie ma lidera w napadzie. Najwięcej trafień na swoim koncie - siedem - ma aż trzech zawodników: Michał Strzałkowski, Patryk Szymański i Michał Wrzesiński. W defensywie zespół też bardzo dobrze sobie radzi. Pod względem najmniejszej ilości straconych bramek Pogoń jest czwartą drużyną w lidze.

W ostatniej kolejce rywale GKS-u Wikielec rozbili na własnym terenie 6:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki. Z kolei ekipa trenera Wojciecha Tarnowskiego przegrała na wyjeździe z Błonianką Błonie 1:2. We wspomnianym meczu Gieksa grała w osłabieniu, ponieważ za nadmiar żółtych kartek pauzowali Szymon Jajkowski i Kamil Cistowski. W sobotnim meczu żaden z zawodników z Wikielca nie będzie pauzował za kartki.

Mecz GKS Wikielec - Pogoń Grodzisk Mazowiecki zostanie rozegrany w sobotę 14 listopada o godz. 13:00. Z powodu zagrożenia epidemicznego spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

zdjęcie: Pogoń Grodzisk Mazowiecki na Facebooku